Allegri porównał Vlahovicia do Mbappe i Haalanda

Massimiliano Allegri
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Juventus w środowy wieczór zmierzy się w roli gospodarza z Benfiką Lizbona. Przed tym starciem na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się trener Massimiliano Alleri, który pozwolił sobie na porównania Dusana Vlahovicia do Kyliana Mbappe i Erlinga Haalanda.

  • Dusan Vlahović zimą trafił do Juventusu z Fiorentiny
  • Serb szybko stał się kluczową postacią Starej Damy
  • Opiekun wielokrotnych mistrzów Serie A pozwolił sobie na odważną tezę w kontekście swojego podopiecznego

“Vlahović jednym z trzech najlepszych napastników na świecie”

Juventus ma zamiar zrehabilitować się środowy wieczór za porażkę z PSG (1:2) i remis z Salernitaną (2:2). Jednocześnie Stara Dama ma plan, aby wrócić na ścieżkę zwycięstw. Przed batalią Bianconerich z ekipą z Lizbony ciekawy temat poruszył opiekun przedstawiciela Serie A.

– Dusan jest jednym z trzech najlepszych napastników na świecie wraz z Erlingiem Haalandem i Kylianem Mbappé. Musi jednak zdobyć doświadczenie, zwłaszcza na poziomie międzynarodowym. Podobnie jak inni gracze: na przykład Bremer jest bardzo silny, ale przed Juve nigdy nie grał w Lidze Mistrzów – mówił Massimiliano Allegri cytowany przez Corriere dello Sport.

– Musimy osiągnąć stabilność w wynikach, a przede wszystkim w grze. A można to zrobić tylko ze świadomością własnych możliwości, które nabywa się z czasem – uzupełnił trener Juve.

Juventus nie wspomina dobrze ostatniego spotkania w Lidze Mistrzów w roli gospodarza. Przegrał wówczas z Villarreal (0:3). Ogólnie jednak w siedmiu ostatnich meczach Juventusu na swoim stadionie w elitarnych rozgrywkach sześć razy górą byli turyńczycy, notując w nich jedną porażkę.

Czytaj więcej: Juventus – Benfica: typy, kursy, zapowiedź (14.09.2022)

Komentarze