Muci odpalił rakietę, ale to za mało. Decydujące starcie w Warszawie [WIDEO]

Legia Warszawa przegrywa z zespołem Aston Villi na stadionie w Birmingham 1:2 po golu Moussy Diaby'ego oraz Alexa Moreno. Dla zespołu ze stolicy fenomenalnym trafieniem popisał się Ernest Muci. Przed początkiem meczu doszło do starć kibiców z policją przed obiektem gospodarzy.

Ernest Muci
IMAGO / David Davies Na zdjęciu: Ernest Muci
  • Legia Warszawa uległa zespołowi Aston Villi 1:2
  • Bramkę z gatunku “stadiony świata” dla gości z Warszawy zdobył Ernest Muci
  • Los Legii rozstrzygnie się w meczu z AZ Alkmaar

Fenomenalny gol piłkarza Legii!

Aston Villa na własnym stadionie podejmowała zespół Legii Warszawa. Spotkanie w ramach piątej kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy mogło przynieść dla zespołu ze stolicy kluczowe rozstrzygnięcie. Bowiem zdobycz punktowa zapewniła grę w europejskich pucharach na wiosnę. To się jednak nie udało. Warto jednak zwrócić uwagę na wydarzenia, które miały miejsce przed stadionem w Birmingham. Doszło tam do starć kibiców “Wojskowych” z lokalną policją.

Na pierwsze trafienie w tym meczu nie musieliśmy długo czekać. Bowiem już w 4. minucie meczu do bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza piłkę skierował Moussa Diaby. Napastnik zespołu gospodarzy zszedł z futbolówką do środka i uderzeniem z lewej nogi pewnie i efektownie otworzył wynik rywalizacji. Doskonale widać tę akcję na poniższym materiale wideo.

Jednak na odpowiedź Legii nie trzeba było długo czekać. Raptem kwadrans później, w 20. minucie meczu wyrównujące trafienie zapewnił Ernst Muci. Albańczyk odpalił prawdziwą petardę i pięknym uderzeniem z okolic szesnastego metra pokonał bramkarza gospodarzy. Bramkę z gatunku “stadiony świata” można zobaczyć poniżej.

Raptem kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej odsłony gry zespół gospodarzy znów wyszedł na prowadzenie. W 59. minucie rywalizacji bramkę na 2:1 zdobył Alex Moreno. Hiszpan wykorzystał kapitalne dośrodkowanie z rzutu wolnego i jednocześnie skorzystał ze złego zachowania obrony Legii. Widać to na materiale wideo z “Viaplay”.