Legia wykonała zadanie. Lider zostaje w Warszawie, awans z grupy o krok! [WIDEO]

Legia Warszawa pokonała Zrinjskiego Mostar 2:0 w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. W 14. minucie do siatki trafił Rafał Augustyniak, a kwadrans później wynik spotkania ustalił Josue, który wykorzystał rzut karny. Wojskowi są o krok od awansu do fazy pucharowej - pewną kwalifikację bez oglądania się na innych zapewni im punkt zdobyty w jednym z dwóch ostatnich spotkań przeciwko Aston Villi lub AZ Alkmaar.

Rafał Augustyniak
IMAGO / Grzegorz Wajda / ZUMA Wire Na zdjęciu: Rafał Augustyniak
  • Legia Warszawa w czwartek podejmowała u siebie Zrinjskiego Mostar w ramach Ligi Konferencji
  • Wojskowi wygrali 2:0 z Bośniakami i umocnili się na pozycji lidera swojej grupy
  • Na listę strzelców wpisali się dzisiaj Rafał Augustyniak oraz Josue

Legia triumfuje na Łazienkowskiej, Augustyniak i Josue trafili do siatki

Legia Warszawa w czwartek wieczorem na Łazienkowskiej mierzyła się ze Zrinjskim Mostar w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Gospodarze otworzyli wynik już w 14. minucie, gdy na prowadzenie wyprowadził ich Rafał Augustyniak. Jednokrotny reprezentant Polski wykorzystał zamieszanie w polu karnym i mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Rafał Augustyniak huknął bez zastanowienia! Znakomity początek Legii [WIDEO]

Stołeczny klub w 30. minucie miał już dwubramkową zaliczkę – sędzia podyktował rzut karny po faulu na Patryku Kunie, a jedenastkę na gola zamienił kapitan Wojskowych, Josue.

Josue bezbłędny z jedenastu metrów. Tak Legia strzeliła drugiego gola [WIDEO]

Druga połowa również była pod dyktando wicemistrza Polski. Na 3:0 dla podopiecznych Kosty Runjaicia w okolicach 70. minuty podwyższyć mógł Paweł Wszołek, jednak wahadłowy zmarnował dwie, dogodne sytuacje.

Rezultat do ostatniego gwizdka arbitra nie uległ już zmianie i Legia Warszawa wygrała 2:0 ze Zrinjskim Mostar. Zespół z Łazienkowskiej z 9 punktami na koncie umocnił się na pozycji lidera grupy E Ligi Konferencji.

Legia Warszawa – Zrinjski Mostar 2:0 (2:0)

1:0 Rafał Augustyniak 14′

2:0 Josue Pesqueira 30′