Długa przerwa pomocnika Rakowa. Oświadczenie klubu

Ben Lederman znoszony na noszach
Ben Lederman znoszony na noszach PressFocus

Ben Lederman doznał kontuzji na początku spotkania Rakowa Częstochowa w eliminacjach do Ligi Konferencji. Okazuje się, że pomocnik naderwał więzadło poboczne w kolanie i wróci do gry po 3-4 miesiącach.

  • Ben Lederman doznał kontuzji w 8. minucie meczu Rakowa Częstochowa z FK Suduvą (0:0)
  • Uraz od początku wyglądał groźnie, a w piątek klub poinformował, że pomocnik naderwał więzadło w kolanie i będzie niedostępny przez 3-4 miesiące

Ben Lederman naderwał więzadło w kolanie

Spotkanie Rakowa Częstochowa z FK Suduvą rozpoczęło się fatalnie dla wicemistrzów Polski. Już w ósmej minucie faul zawodnika litewskiej drużyny spowodował kontuzję Bena Ledermana. Pomocnik opuścił murawę, a mecz ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

Już w trakcie spotkania uraz pomocnika wyglądał groźnie, a domysły te potwierdziły się w piątek, gdy Raków Częstochowa wydał oświadczenie na temat stanu zdrowia zawodnika.

Dowiadujemy się z niego, że Ben Lederman naderwał więzadło poboczne w kolanie. Ta kontuzja wyklucza 21-latka z gry na 3-4 miesiące. Choć to długi okres, klub podkreśla, że początkowe diagnozy sugerowały trzykrotnie dłuższą przerwę, a zatem nie ziścił się najczarniejszy scenariusz. Jednocześnie Raków podkreślił fatalną jakość murawy na litewskim stadionie i życzył swojemu pomocnikowi dużo zdrowia.

Lederman dołączył do wicemistrza polski w lutym 2020 roku, gdy dołączył do niego z izraelskiego Hakoah Amidaru. Rozegrał dla częstochowskiego klubu 24 spotkania.

Przeczytaj również: Bartosz Kapustka wypada z gry na kilka miesięcy.

Komentarze