Były reprezentant Polski kontrowersyjnie o sukcesie Lecha. “Grają w pucharze Biedronki”

Lech Poznań wygrał dwumecz z Bodo/Glimt i awansował tym samym do ⅛ finału Ligi Konferencji Europy. Euforię wokół Kolejorza studzi jednak Kamil Kosowski. Były reprezentant Polski w rozmowie z Kanałem Sportowym podważył wagę sukcesu mistrza Polski.

Piłkarze Lecha Poznań
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Lecha Poznań
  • Lech Poznań wygrał z Bodo/Glimt w dwumeczu i awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji
  • Po raz pierwszy od 32 lat polska drużyna zagra na tym etapie europejskich pucharów
  • Zdaniem Kamila Kosowskiego Lech powinien grać w Lidze Europy, a cieszenie się z sukcesów w Lidze Konferencji jest nie na miejscu

Mocne słowa Kamila Kosowskiego o sukcesie Lecha

Po wygranej Lecha Poznań w dwumeczu z Bodo/Glimt odtrąbiono w polskich mediach sukces. Po raz pierwszy od 32 lat zespół z Polski wywalczył sobie awans do ⅛ europejskich pucharów. Kolejorz nie był faworytem starcia z mistrzem Norwegii, jednak dzięki skoncentrowanej grze w defensywie udało mu się wygrać w Poznaniu 1:0. 

Nieco inaczej na sukces Lecha zapatruje się były reprezentant Polski – Kamil Kosowski. Jego zdaniem nie należy nadmiernie cieszyć się z sukcesów w mało prestiżowych rozgrywkach, jakimi jest dla niego Liga Konferencji Europy

– Ja nie atakuję Lecha, ale chciałbym, żeby jednak Lech grał w Lidze Europy, a nie w Pucharze Biedronki. Wydaje mi się, że jesteśmy krajem, mamy stadiony i budżety w klubach, gdzie Liga Europy, to powinno być minimum – stwierdził były reprezentant Polski. 

Słowa Kosowskiego odbiły się szerokim echem w polskich mediach sportowych. Wielu dziennikarzy i kibiców skrytykowało eksperta telewizyjnego, wskazując, że biorąc pod uwagę miejsce niskie Ekstraklasy w rankingu lig europejskich, wynik Kolejorza powinien cieszyć.

Komentarze