“Zasłużyliśmy na finał, ale była różnica w doświadczeniu”

Juventus nie spełnił oczekiwań swoich kibiców i nie awansował do finału Ligi Europy. Turyńczycy przegrali w czwartkowy wieczór po dogrywce z Sevilla (1:2), co skomentował opiekun Starej Damy.

Massimiliano Allegri
fot. Imago / Daniel gonzalez Acuna Na zdjęciu: Massimiliano Allegri
  • Juventus nie dał rady awansować do finału Ligi europy
  • Na temat rewanżowego w półfinale Ligi Europy z Sevillą wypowiedział się trener Starej Damy
  • Włoski szkoleniowiec nie ukrywał rozczarowania

Massimiliano Allegri po meczu Sevilla – Juventus

Juventus pierwszy zdobył bramkę w starciu z Sevillą za sprawą Dusana Vlahovicia. Przedstawiciel Serie A nie utrzymał jednak korzystnego wyniku do końca i ostatecznie został wyeliminowany z europejskich pucharów.

– W takich meczach o wszystkim decydują szczegóły. W nich pojawia się różnica między bramką zdobytą a straconą – mówił trener Juventusu w rozmowie ze Sky Sport Italia cytowanej przez Football Italia.

– Zagraliśmy dobry mecz i nasi gracze musieli takie spotkanie przeżyć, aby się czegoś nauczyć. Walka była zacięta. Mogliśmy prowadzić 2:1, ale myliliśmy się już przy 1:0. W końcu zostaliśmy ukarani drugim golem – kontynuował Massimiliano Allegri.

– Sevilla działała sprytnie i często faulowała, zwalniając tempo. Musimy otrząsnąć się z tego rozczarowania i postarać się zdobyć więcej punktów w Serie A. Musimy skupić się na walce o drugie miejsce – zaznaczył opiekun Juve.

– Szkoda, że ​​nie dotarliśmy do finału. Zespół na to zasłużył. Mogliśmy pokazać coś jeszcze w tych rozgrywkach, biorąc pod uwagę nasz sezon. Jeśli jednak nie masz dużego doświadczenia w europejskich rozgrywkach, ta różnica się pojawia – zakończył Włoch.

Czytaj więcej: Ogromne emocje i kontrowersje w Sewilli, Roma wytrzymała napór Bayeru

Komentarze