LE: Szalone widowisko w Sewilli i gol Juranovića, koszmar Marsylii

Josip Juranović
PressFocus Na zdjęciu: Josip Juranović

W czwartek o godzinie 18:00 wystartowała 1. kolejka Liga Europy. Działo się w Sewilli, gdzie Betis rywalizował z Celtikiem (4:3). Z kolei Marsylia w ostatnich sekundach straciła komplet punktów podczas starcia z Lokomotiwem Moskwa (1:1). Zachęcamy do zapoznania się w wynikami poszczególnych pojedynków z pierwszej tury europejskich rozgrywek.

Betis wyszarpał trzy oczka w Sewilli

Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem w czwartkowy wieczór było starcie Betisu z Celtikiem. Emocje trzymały nas do ostatniego gwizdka sędziego. Strzelecki festiwal rozpoczęli goście. Albian Ajeti otworzył wynik w Andaluzji, strzelając gola głową. Później prowadzenie Szkotów podwyższył Josip Juranović. Były defensor Legii Warszawa wpisał się na listę strzelców po precyzyjnym uderzeniu z rzutu karnego.

Później działo się jeszcze więcej. Trafienie kontaktowe zdobył Juan Miranda. Po 180 sekundach mieliśmy już remis. Wówczas Juanmi z kilku metrów mocnym strzałem doprowadził do remisu. Zaraz po przerwie Betis ponownie w krótkim odstępie czasu zdobył dwie bramki. Celtic zdołał odpowiedzieć na boiskowe wydarzenia dopiero w końcówce i spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Andaluzji.

Marsylia ma czego żałować

Marsylia bez Arkadiusza Milika w składzie dość mocno męczyła się z Lokomotiwem Moskwa. Gole w tym starciu padały dopiero po przerwie. Przed upływem godziny z boiska wyleciał Tiknizyan, który otrzymał drugą żółtą kartkę i w tym samym czasie sprowokował rzut karny. Under bez większego trudu zamienił ten prezent na bramkę, ale w końcówce doszło do niemałej katastrofy.

Olimpijczycy stracili szansę na komplet punktów, kiedy w 89. minucie Anjorin wykorzystał złą koncentrację obrońców, dopadł do piłki w polu karnym, a po chwili pokonał bramkarza.