Remis i spektakularne pudło w hicie Ligi Europy

Amad Diallo
PressFocus Na zdjęciu: Amad Diallo

Do ostatnich sekund ważyły się losy pierwszego spotkania 1/8 finału Ligi Europy na Old Trafford. Manchester United na własnym stadionie zremisował 1:1 z AC Milan, ale Czerwone Diabły były zdecydowanie bliżej zwycięstwa.

Pojedynek dwóch potęg

Manchester United i AC Milan tworzyły zdecydowanie najciekawszą parę spośród wszystkich ośmiu w 1/8 finału Ligi Europy. Dwa utytułowane kluby aktualnie walczą o powrót na najwyższy poziom i do zdobywania trofeum, dlatego też rywalizację między sobą traktowały bardzo poważnie.

Od początku oglądaliśmy na Old Trafford bardzo ciekawe spotkanie. Jako pierwsi groźnie zaatakowali Rossoneri, którzy już w szóstej minucie umieścili piłkę w bramce rywali. Deana Hendersona w sytuacji sam na sam pokonał Rafael Leao, ale gol ostatecznie nie został uznany, bowiem napastnik Milanu był na spalonym. Czerwone Diabły odpowiedziały celnym uderzeniem Anthony Martiala, ale na posterunku był Gianluigi Donnarumma.

Tymczasem w 11. minucie piłka ponowie znalazła drogę do bramki gospodarzy, tym razem po ładnym uderzeniu Francka Kessiego z kilkunastu metrów. I w tej sytuacji trafienie nie zostało jednak uznane, bowiem arbiter dopatrzył się zagrania piłki ręką.

Pudło Maguire’a

W kolejnych minutach obie drużyny szukały swoich okazji. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Alex Telles i Alexis Saelemaekers, ale wynik nie ulegał zmianie. W 39. minucie drużynie Ole Gunnara Solskjsaera prowadzenie powinien dać Harry Maguire, ale po dobrym dośrodkowaniu z najbliższej odległości trafił w słupek. Ostatecznie do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy rezultat.

Pierwszego gola doczekaliśmy się pięć minut po przerwie. Wówczas fantastycznym podaniem za linię obrony popisał się Bruno Fernandes, a ładnym uderzeniem głową do siatki trafił zaledwie 18-letni Amad Diallo. Od tego momentu Czerwone Diabły starały się bronić korzystnego dla siebie wyniku i całkiem skutecznie rozbijali akcje rywali.

Milan gra do końca

Milan przez długi czas nie miał pomysłu na zaskoczenie defensywy rywali i wydawało się, że pierwsze spotkanie zakończy się wygraną gospodarzy. Podopieczni Stefano Piolego doprowadzili jednak do wyrównania w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu Rade Krunicia z rzutu rożnego, Hendersona uderzeniem głową pokonał Simon Kjaer. Tym samym Milan uzyskał korzystny dla siebie rezultat przed rewanżem na własnym stadionie.