Pioli po meczu z Man United: chcemy zaprowadzić Milan tam, gdzie jego miejsce

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

Milan długo przegrywał z Manchesterem United w Lidze Europy, ale w doliczonym czasie gry zdołał wywalczyć cenny remis (1:1). Po spotkaniu Stefno Pioli był dumny ze swoich graczy.

“Milan pokazał osobowość”

Rossoneri w ostatniej chwili wywalczyli remis po golu Simona Kjaera. Stefano Pioli uważa, że ten rezultat doda jego zawodnikom pewności siebie.

Zespół pokazał osobowość. Cierpieliśmy w trudnych momentach. Wiedzieliśmy, jaką jakością dysponuje rywal, ale ten występ musi poprawić naszą pewność siebie – skomentował Pioli w rozmowie ze Sky Sport Italia. – Gdy wylosowaliśmy Manchester United, pomyślałem, że to dla nas odpowiedni rywal. Pracujemy, by się poprawiać i znów zwyciężać. Chcemy zaprowadzić Milan tam, gdzie jest jego miejsce, a takie mecze, jak ten ostatni, pozwalają się poprawić. Chcemy dotrzeć aż do finału, a by to osiągnąć, musimy pokonywać kolejne drużyny – dodał.

Pioli jest zadowolony, ale kwestia awansu jest nierozstrzygnięta

Szkoleniowiec Milanu cieszy się z wyjazdowego remisu, ale podkreśla, że kwestia awansu nie jest jeszcze pewna.

Czwartkowy wynik jest pozytywny, ale przed nami bardzo trudny rewanż. Praca nie jest zakończona, Manchester United to świetna drużyna. Jestem usatysfakcjonowany. Powtarzam moim zawodnikom, że nie trenuję zwyczajnej grupy. W Milanie mamy, pod każdym względem, wyjątkowy zespół. Gdy widzę, jak chłopaki oddają swoje dusze, by walczyć o dobry rezultat, pozostaje mi być szczęśliwym. Osiągnęliśmy wynik, który prawdopodobnie przyjęlibyśmy w ciemno przed pierwszym gwizdkiem. Po spotkaniu mogę powiedzieć, że być może zasługiwaliśmy na więcej, ale remis to i tak świetny rezultat – powiedział Pioli. – Teraz czekają nas trzy wielkie mecze: z Napoli i Fiorentiną w Serie A, a także rewanż w Lidze Europy. Później ci, którzy nie udadzą się na zgrupowanie reprezentacji, będą mieli czas na odpoczynek – dodał.

Nadchodzący mecz z Napoli odbędzie się w niedzielę o godzinie 20.45. Rossoneri powalczą o to, by ponownie zbliżyć się do liderującego Interu. Sprawdź tabelę Serie A, by być na bieżąco.

AC Milan
SSC Napoli
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 14. marca 2021 20:30.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze