Napoli – Leicester: hit nie zawiódł. Grad goli w Neapolu

Piłkarze Napoli
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Napoli

Napoli zagra w 1/16 finału Ligi Europy. Neapolitańczycy z Piotrem Zielińskim w roli kapitana pokonali u siebie 3:2 Leicester City, które musi zadowolić się Ligą Konferencji Europy.

Zieliński motorem napędowym Napoli

Strzelanie w czwartkowym meczu rozgrywanym na Stadio Diego Armando Maradona, rozpoczęło się już po czterem minutach gry. Akcję bramkową napędził Piotr Zieliński, który przechwycił piłkę na połowie rywala. Ostatecznie futbolówkę otrzymał Adam Ounas i to on przymierzył skutecznie w lewy róg bramki.

W 24. minucie było już 2:0. Ponownie przy golu dla Napoli uczestniczył Zieliński. Tym razem Polak wykonał kapitalne podanie do Andrei Petagni. Włoch zagrał natomiast w kierunku Elifa Elmasa, a ten pokonał Kaspera Schmeichela.

Leicester nie zamierzało się poddać i w odstępie sześciu minut doprowadziło do remisu 2:2. Najpierw po rzucie wolnym szczęśliwie do strzału doszedł Johny Evans, który wykorzystał swoją okazję. Później na listę strzelców po stałym fragmencie gry wpisał się Kiernan Dewsbury-Hall. Była to ostatnia zdobyta bramka w pierwszej połowie, ale nie w meczu.

Po zmianie także nie czekaliśmy długo na gola. W 53. minucie precyzyjne dośrodkowanie w pole karne posłał Giovanni Di Lorenzo. Z podania Włocha skorzystał Elmas. Reprezentant Macedonii Północnej uderzył w środek bramki. Tym samym dał Napoli wygraną 3:2 i awans do 1/16 finału Ligi Europy. Leicester musi zadowolić się Ligą Konferencji Europy.