Liga Europy – tabela grupy C. Legia liderem

Mahir Emreli
Mahir Emreli PressFocus

Po dwóch kolejkach tegorocznej fazy grupowej Ligi Europy dość niespodziewanie to Legia Warszawa jest liderem grupy, w której grają również Leicester City, Napoli i Spartak Moskwa. Gracze Czesława Michniewicza sięgnęli po komplet punktów i mają przewagę trzech oczek nad drugimi Rosjanami.

  • Grupa C po losowaniu wydawała się dla Legii Warszawa tzw. “grupą śmierci”
  • A jednak, mistrzowie Polski po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów i pewnie liderują stawce

Grupa Legii – Liga Europy

Legia Warszawa miała pełne prawo do narzekania po losowaniu fazy grupowej Ligi Europy. Wojskowi trafili do grupy z niezwykle silnymi rywalami: Napoli oraz Leicester City. Stawkę uzupełniał moskiewski Spartak.

Mistrzowie Polski już w pierwszej kolejce zrobili swoim fanom miłą niespodziankę. Choć nie dominowali w spotkaniu, to zdołali odnieść ważne zwycięstwo po późnym trafieniu Lirima Kastratiego. W tym samym czasie Leicester zremisowało u siebie z Napoli 2:2.

O ile jednak zwycięstwo nad Rosjanami można było jeszcze uznać za prawdopodobne, o tyle urwanie punktów reprezentantom Premier League wielu postrzegało w kategorii science-fiction. Mahir Emreli ponownie nie zawiódł jednak fanów Legii Warszawa. Azer miał dwie dobre okazje w pierwszej połowie, a jedną z nich zamienił na gola. Jak się okazało, było to trafienie na wagę trzech punktów, sensacyjnie zdobytych przez mistrzów Polski. Równolegle odbywało się szalone spotkanie Napoli ze Spartakiem. Petronopei już w trzynastej sekundzie wyszli na prowadzenie, ale ostatecznie ulegli u siebie 2:3.

Tym samym po dwóch kolejkach Wojskowi prowadzą w grupie C z kompletem sześciu punktów. Za ich plecami znajduje się Spartak, mający trzy oczka mniej. Teoretycznym faworytom nie wiedzie się, póki co, dobrze. Zarówno Napoli, jak i Leicester City uzbierały na razie zaledwie po punkcie i znajdują się w trudnej sytuacji w walce o awans.

Lp.ZespółMeczeWygraneRemisyPorażkiBilans bramkowyPunkty
1.Legia Warszawa22002:06
2.Spartak Moskwa21013:33
3.Napoli20114:51
4.Leicester City20112:31

Komentarze