Dariusz Żuraw
Dariusz Żuraw PressFocus

Żuraw: Nie mieliśmy argumentów, wygrał zespół lepszy

Lech Poznań przegrał w czwartkowym spotkaniu z Benfiką Lizboną 0:4 (0:1). Tym samym ekipa ze stolicy Wielkopolski jest już pewna tego, że na wiosnę nie będzie grać w europejskich pucharach. Po zakończeniu spotkania na kilka zdań komentarza pozwolił sobie szkoleniowiec Kolejorza.

Czytaj dalej…

Lech Poznań aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli grupy D, legitymując się dorobkiem zaledwie trzech punktów. Liderem są piłkarze Rangers FC, przed Benfiką Lizbona.

– Jeśli chodzi o mecz, to pierwsza połowa była nawet niezła w naszym wykonaniu. Szkoda straconej bramki ze stałego fragmentu gry. Po przerwie, to dwa nasze błędy sprawiły, że straciliśmy gole, a Benfica złapała luz w rozegraniu. Nie byliśmy już wtedy w stanie nawiązać równorzędnej walki. Nie mieliśmy argumentów, wygrał zespół lepszy – mówił Dariusz Żuraw cytowany przez Lechpoznan.pl.

– Zbieramy doświadczenie w Europie, szczególnie młodzi piłkarze. Nie bronimy się kurczowo, próbujemy grać swoje. Dzisiaj zapłaciliśmy wysoką cenę, bo takie błędy kosztowały nas stratę bramek. Jesteśmy smutni, ale mocno wierzę w tych chłopaków i wiem, że to doświadczenie będzie procentować – przekonywał trener lechitów.

Czasu na rozpamiętywanie starcia z ekipą z Lizbony polski zespół nie ma zbyt dużo, bo już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:30 poznańska ekipa u siebie zagra z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Komentarze