LE: Skromna zaliczka Nerazzurrich

Oficjalna piłka Ligi Europy

Inter Mediolan wygrał swój pierwszy mecz w ramach 1/16 finału Ligi Europy, pozostawiając w pokonanym polu SK Rapid Wiedeń. Rewanż na Stadio Giuseppe Meazza zaplanowany jest na 21 lutego.

Mediolańczycy przystępowali do swojej potyczki, chcąc otrząsnąć się po ostatnim zamieszaniu związanym ze zmianą kapitana. Mauro Icardiego w tej roli zastąpił Samir Handanović, który w czwartkowy wieczór zaliczył swoje pierwsze spotkanie w nowej funkcji, od momentu, gdy opaskę kapitana odebrano argentyńskiemu napastnikowi.

Pod nieobecność Icardiego i sile ofensywnej Interu miał decydować jego rodak w osobie Lautaro Martinez. Argentyńczyk drugi raz z rzędu wywiązał się ze swojej roli. Po tym, jak Lautaro Martinez zapewnił wygraną Nerazzurrim w lidze, to w czwartkowy wieczór wykorzystał rzut karny, który dał mediolańczykom wiktorię 1:0.

Jeszcze przed przerwą Lautaro Martinez mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców, oddając mocny strzał z mniej więcej sześciu metrów, ale na przeszkodzie piłkarza Interu stanął Richard Strebinger, popisując się genialną interwencją w bramce austriackiej drużyny.

Tymczasem w 66. minucie z kapitalnej strony zaprezentował się Samir Handanović, ratując mediolańską ekipę przed utratą gola w sobie tylko znany sposób. Swoich sił, aby pokonać kapitana Nerazzurrich spróbował Christoph Knasmüllner. Jednocześnie mediolańczycy utrzymali jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

SK Rapid Wiedeń – Inter Mediolan 0:1 (0:1)

0:1 Lautaro Martinez 39′