LE: Arsenal przegrywa z Rennes!

Kibice Arsenalu

Arsenal jest bliski pożegnania się z europejskimi pucharami. Kanonierzy w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy przegrali 1:3 w wyjazdowym meczu ze Stade Rennes. Tym samym czeka ich trudna przeprawa w rewanżu na Emirates Stadium.

W roli faworyta do czwartkowego spotkania przystępowali podopieczni Unaia Emery’ego i po kilku minutach wydawało się, że nie będą mieli problemu z odniesieniem zwycięstwa. Już w 4. minucie Kanonierzy objęli bowiem prowadzenie. Bramkarza Rennes technicznym uderzeniem z lewej strony pola karnego, po dalszym rogu, zaskoczył Alex Iwobi.

Kilka minut później drugiego gola dla gości mógł zdobyć Lucas Torreira, ale tym razem świetnie interweniował Koubek. Okazję do podwyższenia prowadzenia miał również Shkodran Mustafi, ale piłka po jego strzale nieznacznie przeszła obok słupka.

Sytuacja Arsenalu skomplikowała się w 43. minucie. Wówczas drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Sokratis Papastathopoulos. Kilka chwil później Rennes doprowadziło do wyrównania. Mocnym uderzeniem zza pola karnego, dobijając swój własny strzał z rzutu wolnego, Cecha zaskoczył Benjamin Bourigeaud.

W drugiej połowie grające z przewagą jednego zawodnika Rennes szukało okazji do objęcia prowadzenia. Dwóch dobrych sytuacji nie wykorzystał jednak strzelec pierwszego gola dla francuskiego zespołu. Cecha pokonać, ale również bezskutecznie, próbowali także Sarr i Ben Arfa.

Piłka w bramce Arsenalu wylądowała dopiero w 68. minucie. Po zagraniu Zeffane z prawej strony pola karnego, piłka niefortunnie odbiła się od Nacho Monreala i wylądowała w bramce gości.

Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać i w 89. minucie zdobyli trzeciego gola. Wynik meczu na 3:1 ustalił Ismaila Sarr, znacząco przybliżając swój zespół do awansu do ćwierćfinału Ligi Europy.

Stade Rennes – Arsenal FC 3:1 (1:1)