El. LE: Strasbourg wygrywa z Maccabi

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Solidną zaliczkę uzyskał RC Strasbourg w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacyjnej Ligi Europy, w którym przed własną publicznością wygrał 3:1 z Maccabi Hajfa.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Izraela. W 39. minucie prowadzenie dla nich uzyskał Maxim Plukascenko, który zaskoczył bramkarza Strasbourga ładnym uderzeniem z dystansu.

Cztery minuty później prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Strasbourga i pokazał czerwoną kartkę faulującego Habashiemu. Po chwili z jedenastu metrów do wyrównania doprowadził Ajorque.

Dwie minuty po przerwie Strasbourg był już na prowadzeniu. Sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu wykorzystał Thomasson. W 62. minucie gospodarze prowadzili już 3:1. Tym razem po ładnej zespołowej akcji do siatki trafił Martin. Jak się okazało było to trafienie ustalające wynik czwartkowego meczu.

RC Strasbourg – Maccabi Hajfa 3:1 (1:1)

0:1 Plakuscenko 39′
1:1 Ajorque (k.) 45′
2:1 Thomasson 47′
3:1 Martin 62′