El. LE: Eintracht ze skromną zaliczką

Ante Rebić

Eintracht Frankfurt w meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy pokonał na wyjeździe Florę Tallinn 2:1. Ekipa z Niemiec ze skromną zaliczką przystąpi zatem do rewanżu, a warto zaznaczyć, że estońska druzyna do ostatnich fragmentów spotkania walczyła o korzystny dla siebie rezultat, będąc nawet blisko gola na 2:2 po próbie Erika Sorga.

W roli zdecydowanego faworyta do swojej potyczki przystępował przedstawiciel Bundesligi, którego do zwycięstwa poprowadzić miał między innymi Ante Rebić. Tymczasem w ataku gospodarzy zagrał od pierwszej minuty dobrze znany polskim kibicom Konstantin Vassiljev.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kibice zgromadzeni na A. Le Coq Arena byli świadkami dwóch goli. Wynik spotkania otworzył w 24. minucie Lucas Torro, popisując się celnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Odpowiedź podopiecznych Jürgen Henna miała miejsce bardzo szybko, bo już w 34. minucie. Do wyrównania doprowadził Frank Liivak, wykorzystując podanie od Estińczyka Vassiljeva. Były zawodnik Piasta Gliwice i Jagielloni Białystok popisał się przy tej akcji ładnym zwodem. Na przerwe obie drużyny udały się z rezultatem 1:1.

W drugiej częsci rywalizacji team Adiego Hüttera zdołał natomiast po raz drugi objąć prowadzenie. Sztuka ta udziała się Eintrachtowi dzięki trafieniu Dejana Joveljicia z 72 minuty. Serb wykorzystał centrę Da Costy, oddając strzał głową.

Do końca zawodów, mimo że lider ligi estońskiej starał się wyrównać stan rywalizacji, to ostatecznie bez efektu. Tym samym drużyna z Frankfurtu wygrała swój mecz 2:1, będąc w uprzywilejowanej pozycji przed rewanżem na swoim stadionie, który będzie miał miejsce juz za tydzień o godzinie 20:30.

Flora Tallinn – Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)