Damian Dąbrowski
Damian Dąbrowski fot. ASInfo

El. LE: Cracovia remisuje na Słowacji

Wynikiem jeden do jednego zakończył się mecz pomiędzy DAC 1904 Dunajská Streda a Cracovią w ramach eliminacji do Ligi Europy. Pierwsza prowadzenie objęła drużyna z Polski, ale kilka chwil później udało się wyrównać rezultat ich słowackiemu rywalowi.

Czytaj dalej…

Pierwszą dobrą okazję w tym meczu zobaczyliśmy już po niespełna pięciu minutach gry. Wtedy to na doskonałej pozycji znalazł się Damian Dąbrowski, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców gospodarzy. Kilka chwil później gola zdobyć mogli natomiast piłkarze ze Słowacji, ale doskonałą interwencją popisał się bramkarza Cracovii.

Ostatecznie bramka padła dopiero w czterdziestej minucie gry. Wtedy to piękny strzał oddał Pelle van Amersfoort, a piłka, która odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gospodarzy, wpadła do siatki obok bezradnego golkipera.

Niestety prowadzenie klubu z Krakowa trwało zaledwie cztery minuty. Na chwilę przed końcem pierwszej połowy wyrównał bowiem Marko Divkovic, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym zespołu z Polski i z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie. Cracovia nadal szukała swoich okazji, ale nie potrafiła ponownie skierować futbolówki do siatki przeciwnika. Mecz zakończył się więc rezultatem jeden do jednego.

DAC 1904 Dunajská Streda – Cracovia 1:1 (1:1)

0:1 Kruzliak 40′
1:1 Divkovic 44′

Żółte kartki:
Dun. Streda – Kruzliak 22′, Davis 31′
Cracovia – Pestka 10′

Dun. Streda: Jedlicka – Davis (Blackman 60′), Kruzliak, Satka, Kostrna – Vida – Vida (Abdulrahman 70′), Kalmar, Oravec, Cmelik (Ramirez Matheus 76′) – Divkovic

Cracovia: Peskovic – Rapa, Helik, Datkovic, Pestka (Diego 46′) – Hanca, Gol, Dąbrowski (Dimum 85′), Cecaric (Wdowiak 62′) – van Amersfoort, Guimaraes Lopes

Komentarze