Jakub Stolarczyk
Jakub Stolarczyk PressFocus

19-letni polski bramkarz z szansą na debiut w Lidze Europy

Jakub Stolarczyk, młody polski bramkarz Leicester City dostał od Brendana Rodgersa powołanie na mecz piątej kolejki fazy grupowej Ligi Europy, w którym angielski zespół zmierzy się na wyjeździe z Zorią Ługańsk.

Czytaj dalej…

Tylko cztery zespoły mogły być pewne gry w 1/16 finału Ligi Europy po zakończeniu czwartej kolejki fazy grupowej. Były to Arsenal, AS Roma, Hoffenheim i Leicester City. W związku z tym Brendan Rodgers postanowił dać odpocząć najważniejszym zawodnikom, w tym Kasperowi Schmeichelowi, Jonny’emu Evansowi, Youriemu Tielemansowi i Jamie’emu Vardy’emu. To z kolei otworzyło drogę do powołania zawodnikom występującym rzadziej albo nawet wcale.

Jednym z beneficjentów rotacji trenera Leicester City jest polski bramkarz, Jakub Stolarczyk. 19-latek trafił do ekipy “Lisów” w 2017 roku z występującego w A klasie Piasta Chęciny. Golkiperem interesowały się też inne brytyjskie zespoły, takie jak Arsenal i Swansea, ale gracz zdecydował się na konkretną ofertę od Leicester.

Na co dzień Stolarczyk występuje w zespole do lat 23, który rywalizuje w Premier League 2. Gra regularnie, a choć zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i pucharowych (EFL Trophy) stracił 20 goli w 11 meczach, to dwukrotnie zachował czyste konto. Jego dobra postawa nie umknęła Brendanowi Rodgersowi, który zabrał Polaka na Ukrainę, gdzie odbył oficjalny trening z zespołem.

Stolarczyk stoi przed szansą na debiut w seniorskiej drużynie, ale angielskie media obstawiają, że między słupkami pojawi się raczej Danny Ward, dla którego byłby to drugi występ w tym sezonie.

Komentarze