Lewandowski z trafieniem, tylko jeden gol w Madrycie – La Liga

Javi Puado
PressFocus Na zdjęciu: Javi Puado

Wyniki 22. kolejki La Liga. FC Barcelona wygrała z Cadiz 2:0. Jednego z goli zdobył Robert Lewandowski, który zagrał przez 74 minuty. We wcześniej potyczce zawodnicy Atletico skromnie pokonali Bilbao 1:0. Bohaterem okazał się Antoine Griezmann. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Emocjonująca końcówka w Elche, Atletico w swoim stylu, Barca odpowiedziała Realowi

Już o 14:00 do rywalizacji ruszyli gracze Elche i Espanyolu. Katalończycy wygrali rzutem na taśmę 1:0. Gola w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył Sergi Darder. Gospodarze są zdecydowanie na ostatnim miejscu w tabeli i tracą aż 13 oczek do bezpiecznej strefy. Później Sevilla grała w delegacji z Rayo. Obie ekipy zdobyły po jednym golu (1:1) i zainkasowały po oczku.

Zawodnicy Atletico podejmowali Bilbao. Podopieczni Diego Simeone wygrali 1:0 po golu Antoine’a Griezmanna, który trafił do siatki Basków w 73. minucie. Madrytczycy w pięciu poprzednich meczach zainkasowali zatem aż 13 oczek.

FC Barcelona grała z Cadiz. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał rezultat 2:0. Lewandowski wpisał się na listę strzelców pod koniec pierwszej połowy (płaskie uderzenie przy słupku). W tym momencie Katalończycy mają osiem oczek przewagi nad Królewskimi.