Emocje do samego końca w Cadiz, Mallorca potwierdziła dobrą dyspozycję

Zawodnicy Levante
PressFocus Na zdjęciu: Zawodnicy Levante

Cadiz CF w spotkaniu La Liga rzutem na taśmę zremisowało z UD Levante 1:1. Dla klubu z Walencji to szósty kolejny wyjazdowy mecz bez porażki z tymi rywalami. W innym spotkaniu RCD Mallorca podzieliła się oczkami z Realem Betis Sewilla (1:1). Beniaminek potwierdził zatem, że trudno pokonać go na jego terenie. W końcu RCD Mallorca jest niepokonana u siebie już od 14 lutego 2021 roku.

Cadiz CF – UD Levante 1:1

UD Levante mogło wyjść na prowadzenie w 12. minucie. Mocno uderzał Jorge de Frutos, ale na posterunku był golkiper Cadiz CF. Goście dopięli swego przed końcem pierwszej połowy. Wówczas pięknie z dystansu przymierzył Jose Luis Morales.

Na kilkanaście minut przed końcem gospodarze mogli wyrównać. Uderzenie Varazdata Haroyana świetnie obronił jednak Aitor Fernandez. W 87. minucie blisko był Morales, ale finalnie uderzył w słupek. W doliczonym czasie gry bramkę na wagę remisu zdobył Alfonso Espino i mecz zakończył się remisem 1:1.

RCD Mallorca – Real Betis Sewilla 1:1

RCD Mallorca prowadziła w starciu z Realem Betisem Sewilla od 25. minuty. Gola dla gospodarzy zdobył Brian Olivan, który skorzystał ze znakomitego prostopadłego podania od Daniela Rodrigueza.

Do wyrównania kwadrans po zmianie stron doprowadził po dośrodkowaniu Nabila Fekira Juanmi. Niefortunnie interweniował zaś Manolo Reina i mieliśmy 1:1. W 66. minucie blisko był Fekir, lecz uderzył tylko w boczną siatkę bramki konkurentów. Więcej goli nie padło i oba kluby zainkasowały na inaugurację La Liga po jednym oczku.