Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Zieliński: Z upływem czasu z rywali schodziło powietrze

– Mamy potencjał żeby dobrze grać – powiedział Piotr Zieliński po zwycięstwie Polski z Macedonią Północną 2:0, które zapewniło Biało-czerwonym awans na Euro 2020.

Czytaj dalej…

Środkowy pomocnik SSC Napoli mógł wyprowadzić Polaków w niedzielnym spotkaniu na prowadzenie. – Nie rozpamiętuję takich strzałów jak ten w poprzeczkę, bo jeszcze było sporu czasu. Ja nie muszę strzelić, ważne żeby drużyna wygrała i jeśli kolega z kadry strzela, to ja się z tego cieszę – powiedział Zieliński.

Wynik otworzył w drugiej połowie Przemysław Frankowski. Na 2:0 trafił później Arkadiusz Milik. -Macedończycy przyjechali z bojowym nastawieniem. Byli bardzo naładowani i po wyjściu na boisko było to widać, ale z upływem czasu powietrze z nich schodziło, a my to dobrze wykorzystaliśmy – podkreślił Zieliński.

– Mamy jakość, mamy potencjał żeby dobrze grać. Granie na PGE Narodowym to zawsze wyjątkowa sprawa – stwierdził.

Polska zajmuje pierwsze miejsce w grupie G ze zdobytymi 19 punktami. Nad drugą Austrią ma trzy punkty przewagi, a nad trzecią Macedonią Północną osiem. W listopadzie Biało-czerwoni zmierzą się najpierw z Izraelem na wyjeździe, a następnie zagrają u siebie ze Słowenią.

Komentarze