Robert Gumny
Robert Gumny fot. Grzegorz Wajda

Uraz Gumnego niegroźny, Płacheta zostaje z kadrą

Robert Gumny w trakcie środowej potyczki towarzyskiej z Ukrainą nabawił się kontuzji. Zawodnik jest już po badaniach, po których wiadomo, że uraz nie jest poważny. Informacje w tej sprawie podał rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski, który ujawnił też, że Przemysław Płacheta pozostanie na trwającym zgrupowaniu kadry Jerzego Brzęczka do końca.

Czytaj dalej…

Robert Gumny w środowym meczy spędził na placu gry 78 minut. Ostatecznie zmienił go Bartosz Bereszyński. Dla byłego zawodnika Lecha Poznań środowe starcie z Ukrainą było debiutem w seniorskiej reprezentacji Polski.

– Robert Gumny przeszedł badania obrazowe, które wykluczyły obecność poważnego urazu odniesionego we wczorajszym meczu. Zawodnik pozostanie na zgrupowaniu w Katowicach w celu kontynuacji rozpoczętego leczenia, aby był gotowy do treningu od soboty, kiedy dołączy do drużyny U21 – napisał na Twitterze rzecznik prasowy PZPN-u.

Siał wiatr, więc zostaje na zgrupowania do końca

Udane zawody zaliczył na Stadionie Śląskim w Chorzowie piłkarz Norwich City Przemysław Płacheta. Zawodnik miał swój udział przy drugiej bramce dla Biało-czerwonych, którą zdobył Jakub Moder. Dodajmy, że to po zagraniu byłego piłkarza Śląska Wrocław zakotłowało się w polu karnym rywali przy bramkowej akcji.

– Decyzją sztabu szkoleniowego Przemysław Płacheta pozostanie z kadrą A do końca zgrupowania – poinformował Jakub Kwiatkowski.

Już w niedzielę piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w spotkaniu Ligi Narodów UEFA z Włochami, a kilka dni później w środę z Holandią. Warto zaznaczyć, że Biało-czerwoni wciąż mają szanse na to, aby znaleźć się w Final Four rozgrywek.

Komentarze