Paulo Sousa na radarze klubu z Turcji!

Paulo Sousa
Paulo Sousa fot. PressFocus

Paulo Sousa, według doniesień tureckich mediów znalazł się na celowniku jednego z gigantów ligi tureckiej. Chętne na zatrudnienie selekcjonera reprezentacji Polski jest podobno Fenerbahce.

  • Paulo Sousa może po Mistrzostwach Europy rozstać się z reprezentacją Polski
  • 50-latek znalazł się na celowniku klubu z Turcji
  • Chętne na zatrudnienie Portugalczyka jest Fenerbahce

Sousa może po Euro rozstać się z reprezentacją

Paulo Sousa, jest opiekunem Biało-czerwonych od stycznia tego roku. Portugalczyk w roli selekcjonera reprezentacji Polski zastąpił Jerzego Brzęczka. Co prawda 50-latek ma kontrakt ważny z Polskim Związkiem Piłki Nożnej do końca listopada tego roku, to niewykluczone, że drogi obu stron rozejdą się już po Euro 2020.

Sousa według informacji Sporsun.com jest jednym z kandydatów do objęcia sterów nad tureckim gigantem, którym bez wątpienia jest Fenerbahce. W zakończonym sezonie Super Lig stołeczna drużyna zajęła dopiero trzecie miejsce w tabeli, co jest zdecydowanie poniżej oczekiwań władz klubu.

Warto zaznaczyć, że portugalski szkoleniowiec nie jest jedyną opcją dla sternika Kanarków. Innym kandydatem jest Abel Ferreira, prowadzący aktualnie brazylijskie Palmeiras. 42-latek ma już na swoim koncie Puchar Brazylii oraz triumf w Copa Libertadores.

W kontekście portugalskiego selekcjonera Biało-czerwonych warto nadmienić, że jak na razie prowadził Roberta Lewandowskiego i spółkę w czterech meczach, w których zaliczył jedno zwycięstwo, dwa remisy i porażkę. Z placu gry na tarczy reprezentacja Polski pod wodzą Sousy schodziła po starciu z Anglią na Wembley.

Czytaj więcej: Euro 2020. Reprezentacja Polski o kilku twarzach. Nawet Paulo Sousa nie wie, którą zobaczymy

Komentarze