Nawałka apeluje o kolejną szansę dla Milika. “Wielu chciałoby być na jego miejscu”

Arkadiusz Milik nie otrzymał powołania na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Adam Nawałka uważa, że ten powinien otrzymać kolejną szansę.

Adam Nawałka
Obserwuj nas w
fot. East News sp. z o.o. / Alamy Na zdjęciu: Adam Nawałka
  • Reprezentacja Polski zagra niebawem na Euro 2024
  • Adam Nawałka doradza, aby dać szansę Arkadiuszowi Milikowi
  • Milik nie dostał powołania na marcowe zgrupowanie Biało-Czerwonych

Milik powinien wrócić do reprezentacji? Tak uważa Nawałka

Reprezentacja Polski zaliczyła w marcu udane zgrupowanie, a po wygranych barażach z Estonią oraz Walią wywalczyła awans na tegoroczne Mistrzostwa Europy. Teraz Michał Probierz i jego sztab przygotowują się do prestiżowego turnieju. Ma przed sobą szereg istotnych decyzji, które pozwolą wyłonić kadrę desygnowaną do rywalizacji w Niemczech.

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” Adam Nawałka doradza obecnemu selekcjonerowi, sugerując, aby dał jeszcze jedną szansę Arkadiuszowi Milikowi. Nie znalazł się on wśród powołanych na ostatnie zgrupowanie, gdyż Probierz wolał postawić na Karola Świderskiego, Adama Buksę czy Krzysztofa Piątka. Nawałka uważa, że napastnik Juventusu ma na tyle duże umiejętności, aby w dalszym ciągu być ważnym ogniwem Biało-Czerwonych.

– A co do Arka – wielu napastników chciałoby być na jego miejscu i występować w takim zespole jak Juventus. Arek posiada umiejętności na najwyższym poziomie – jest dobry w grze kombinacyjnej, umie wykorzystać przestrzeń na boisku i przede wszystkim – największym atutem Arka jest strzał lewą nogą. Zastanawiam się, czy ma ktoś lepiej ułożoną lewą nogę w Polsce?

– Pamiętajmy, że Arek miał wiele kontuzji. Wiele razy nawet dobrze nie rozpoczął zgrupowania, a już jechał do domu. Zdrowy Arek jest bardzo przydatny, nawet jeżeli chodzi o wejście z ławki. Będąc trenerem drużyny przeciwnej, nie byłbym zadowolony, gdyby zawodnik o takiej jakości wchodził na boisko w 60. lub 70. minucie. Wcześniej Arek potrzebował stabilizacji jeżeli chodzi o regularną grę, ale teraz pokazuje w Juventusie, że robi różnicę po wejściu na boisko – przekonuje Nawałka w rozmowie z “WP Sportowe Fakty”.

Zobacz również: Barcelona wie, jak zatrzymać Xaviego. Planuje hitowy transfer

Komentarze