Krychowiak z negatywnym testem. Oczekiwanie na decyzję UEFA

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak Grzegorz Wajda

Kolejny test na obecność koronawirusa w organizmie Grzegorza Krychowiaka dał wynik negatywny – poinformował dziennikarz Wirtualnej Polski Mateusz Skwierawski. Na razie nie wiadomo jednak, czy pomocnik reprezentacji Polski będzie mógł zagrać w środowym meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Anglią.

Szansa na występ Krychowiaka z Anglią

Jeden z liderów Biało-Czerwonych w poniedziałek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W efekcie został odizolowany od drużyny i nie znalazł się na pokładzie samolotu lecącego do Anglii.

We wtorek badania zostały powtórzone i tym razem dały wynik negatywny – poinformował dziennikarz Wirtualnej Polski Mateusz Skwierawski. Na razie nie wiadomo jednak, czy Krychowiak będzie mógł pomóc drużynie prowadzonej przez Paulo Sousę w środowym meczu na Wembley.

Obecnie trwa oczekiwanie na decyzję Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) w tej sprawie. Polski Związek Piłki Nożnej ma nadzieję, że Krychowiak otrzyma zgodę na grę przeciwko Anglii, także z uwagi na fakt, że jest ozdrowieńcem. Pomocnik Biało-Czerwonych już w listopadzie ubiegłego roku przechodził zakażenie.

Anglia – Polska. Problemy Biało-Czerwonych

Grzegorz Krychowiak nie jest jedynym zawodnikiem reprezentacji Polski, który uzyskał w ostatnich dniach pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jeszcze przed pierwszym spotkaniem z Węgrami dodatni wynik otrzymał Mateusz Klich, a w kolejnych dniach dołączyli do niego również Łukasz Skorupski i Kamil Piątkowski. Żadnego z nich nie zobaczymy w środowy wieczór na boisku.

Na murawie nie pojawi się również kapitan Biało-Czerwonych Robert Lewandowski, który w meczu z Andorą doznał kontuzji kolana. Choć sztab reprezentacji Polski zapewniał, że kontuzja nie jest poważna i eliminuje napastnika z gry tylko na kilka dni, we wtorek Bayern Monachium poinformował, że Lewandowski będzie pauzował przez cztery tygodnie.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 31. marca 2021 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze