Skrzydłowy Ajaxu wraca do Rosji

Quincy Promes w barwach Spartaka
Quincy Promes w barwach Spartaka PressFocus

Ajax Amsterdam poinformował, że sprzedał Quincy’ego Promesa do Spartaka Moskwa.

Quincy Promes wraca do Spartaka

Mistrzowie Holandii ogłosili, że po półtorarocznym pobycie w Amsterdamie, Quincy Promes powróci do Rosji.

Ajax osiągnął porozumienie ze Spartakiem Moskwa w sprawie bezpośredniego transferu Quincy’ego Promesa. Przenosiny napastnika do rosyjskiego klubu zależeć będą od badań medycznych. Promes miał kontrakt z Ajaxem ważny do 30 czerwca 2024 roku. Kluby uzgodniły kwotę odstępnego w wysokości 8,5 miliona euro. Może ona wzrosnąć do 11 milionów, w zależności od wypełnienia warunków zmiennych” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie amsterdamskiego klubu.

Quincy Promes wychował się w szkółce Ajaxu Amsterdam, ale jego droga prowadząca do seniorskiego zespołu była skomplikowana i długa. Swoje pierwsze kroki w dorosłym futbolu stawiał w Twente Enschede, a stamtąd trafił do Spartaka Moskwa. Po czterech, pełnych sukcesów, latach, zmienił stolicę Rosji na Sevillę. Po roku w Andaluzji postanowił wrócić do macierzystego klubu. W Ajaxie spędził półtora roku. Jako, że rozgrywki Eredevise zostały przerwane w wyniku pandemii, zeszły sezon ligowy został anulowany, a zatem jedynym trofeum, jakie Promes podniósł z Godenzonen, jest Superpuchar Holandii.

Holender w grudniu pojawił się w mediach w związku z aresztowaniem. Postawiono mu zarzut zranienia nożem członkiem rodziny. Po tym incydencie nadal występował w barwach Ajaxu, ale ostatnie pięć spotkań spędził poza boiskiem, mimo że nie był kontuzjowany. Po ogłoszeniu transferu interesujące wideo opublikował Spartak, najwyraźniej zachwycony powrotem przebojowego skrzydłowego.

W obecnym sezonie wystąpił w 25 meczach, w których zanotował sześć bramek i jedną asystę.

Komentarze