Sebastian Szymański strzela w meczu na szczycie Eredivisie

Sebastian Szymański znów błyszczy w barwach Feyenoordu. Polak strzelił bramkę w hicie Eredivisie przeciwko Ajaksowi. Obie drużyny walczą o mistrzostwo Holandii.

Sebastian Szymański
  • Sebastian Szymański trafił do siatki w meczu z Ajaksem
  • To dla Polaka siódmy gol w tym sezonie Eredivisie
  • Feyenoord walczy o mistrzostwo Holandii

Szymański pomaga w walce o mistrzostwo

Niedziela zapowiadała się dla fanów holenderskiej piłki niezwykle emocjonująco. Właśnie na ten dzień zaplanowano hitowe starcie między Ajaksem Amsterdam a Feyenoordem, czyli dwoma głównymi kandydatami do mistrzowskiego tytułu.

Od pierwszej minuty w szeregach ekipy z Rotterdamu grał Sebastian Szymański. Feyenoord na prowadzenie wyszedł już w piątej minucie, natomiast Ajax szybko odpowiedział, a w 37. minucie cieszył się z drugiej bramki. Do przerwy zespół z Amsterdamu prowadził 2-1.

Po zmianie stron Feyenoord się nie podłamał, tylko dążył do wyrównania. W 52. minucie do siatki trafił reprezentant Polski. Ze skrzydła dośrodkował Alireza Jahanbakhsh, a Szymański dobrze odnalazł się w polu karnym i ubiegł bramkarza.

To dla Szymańskiego siódma bramka w tym sezonie Eredivisie. Wychowanek Legii Warszawa dołożył także cztery asysty.