Prestiżowy mecz w Polsce! Kluby powalczą o europejskie trofeum na PGE Narodowym

Polska trzeci raz zostanie gospodarzem meczu o europejskie trofeum. Starcie o Superpuchar Europy 2024 odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie - informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl.

PGE Narodowy
fot. PressFocus Na zdjęciu: PGE Narodowy
  • Mecz o Superpuchar Europy 2024 odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie
  • Zmierzą się w nim zwycięzcy obecnych decyzji Ligi Mistrzów i Ligi Europy
  • To trzecia tego typu impreza, której organizatorem jest Polska

Polska gospodarzem

Lada moment rozpoczną się fazy grupowe tej edycji Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Zwycięzcy dwóch pierwszych rozgrywek na początku przyszłego sezonu zmierzą się w prestiżowym meczu o Superpuchar Europy. Tomasz Włodarczyk zdradził, że niemal na pewno odbędzie się on na PGE Narodowym w Warszawie. Decyzja ma zostać oficjalnie zatwierdzona na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA.

Uznane marki przyjadą do Polski, aby rywalizować o prestiżowe trofeum. Faworytami do zdobycia Ligi Mistrzów są Real Madryt, Manchester City czy Bayern Monachium, zaś w Lidze Europy nie brakuje potężnych ekip, takich jak Liverpool, AS Roma czy Bayer Leverkusen.

Polska dwukrotnie była organizatorem meczu o europejskie trofeum. W sezonie 2014/2015 finał Ligi Europy odbył się w Warszawie, zaś w sezonie 2020/2021 w Gdańsku.

Zobacz również: Były podopieczny krytycznie o kandydaturze Probierza. “Bądźmy poważni”

Komentarze