Overmars: De Ligt trafi do jednej z najlepszych drużyn na świecie

Johan Cruyff ArenA
Johan Cruyff ArenA fot. Rafał Rusek

Od dłuższego czasu spekuluje się, że Matthijs De Ligt latem może zmienić barwy klubowe. Jedną z ekipą, która chce mieć 19-latka w swoich szeregach, jest Juventus FC. Tymczasem dyrektor sportowy AFC Ajaxu w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów zasugerował, że zawodnik trafi do jednej z najlepszych drużyn na świecie.

Czytaj dalej…

– Matthijs może grać wszędzie, może spokojnie grać dla jednej z sześciu najlepszych drużyn na świecie – powiedział Marc Overmars w rozmowie z dziennikiem AS.

– Ma wiele zalet: ma siłę, mentalność i serce do gry. Gdybym pracował gdzieś indziej, zrobiłbym wszystko, by go pozyskać – zaznaczył Holender.

– Nie musimy go sprzedawać. Nie potrzebujemy pieniędzy, ale wiem, że pójdzie do najlepszego klubu – dodał Overmars.

Jeden z przedstawicieli Ajaxu odniósł się też do tego, że kluczowi zawodnicy tego klubu odchodzą. – Nie chcemy tego, ale nie mamy wyboru. Moim zadaniem jest zarządzanie najlepszym zespołem, ale nie możemy utrzymać naszych graczy, jeśli Real Madryt lub FC Barcelona, ​​które mogą pozwolić sobie na utrzymanie Jaspera Cillessena na ławce przez cztery lata, pukają – skwitował.

Komentarze