Grzegorz Krychowiak piłkarzem kwietnia w Rosji

Grzegorz Krychowiak
Grzegorz Krychowiak fot. Grzegorz Wajda

Grzegorz Krychowiak w ostatnim czasie imponuje dobrą formą, co może napawać optymizmem przed startem Euro. Reprezentant Polski został wybrany najlepszym piłkarzem kwietnia w lidze rosyjskiej. Przypomnijmy, że w kończącym się miesiącu zawodnik zdobył cztery bramki, a ponadto zaliczył asystę.

Krychowiak odbił się od ściany w Anglii i Francji, ale podbija Rosją

Grzegorz Krychowiak do ekipy ze stolicy Rosji trafił w 2019 roku z Paris Saint-Germain. Doświadczony pomocnik kosztował wówczas Lokomotiw mniej więcej 12 milionów euro. Wydaje się, że suma zainwestowana w Polaka przez sterników rosyjskiego klubu spłaca się i to z nawiązką.

Krychowiak to mocny punkt ekipy z Moskwy. W trakcie trwającej kampanii wystąpił łącznie w 32 spotkania, w których zdobył 11 bramek, a ponadto zaliczył cztery asysty. Bardzo udany był dla 31-latka kończący się miesiąc, w którym strzelił cztery gole i zanotował asystę. Lokomitiw dzięki trafieniom Polaka wygrał między innymi z Tambov (5:2) i z Rostovem (4:1).

Waży się przyszłość reprezentanta Polski

Aktualny kontrakt reprezentanta Polski obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Można zatem przypuszczać, że polski pomocnik wkrótce przeprowadzi rozmowy z działaczami rosyjskiego klubu w sprawie nowej umowy. Jeśli ostatecznie nie znajdzie nici porozumienia, to już od stycznia będzie mógł negocjować z potencjalnymi nowymi pracodawcami.

Oknem wystawowym dla Krychowiaka mogą być Mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski zaczyna turniej już 14 czerwca, mierząc się w pierwszym spotkaniu fazy grupowej ze Słowacją. Kolejnym przeciwnikiem Biało-czerwonych będzie Hiszpania. Z kolei na koniec fazy grupowej na drodze podopiecznych Paulo Sousy stanie Szwecja.

Zenit St Petersburg
Lokomotiw Moskwa
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 2. maja 2021 17:03.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze