Steven Gerrard
Steven Gerrard fot. Grzegorz Wajda

Gerrard: Pochwały dla zawodników za realizację planu

Rangers FC pokonał w rewanżu na wyjeździe SC Braga 1:0 i awansował do 1/8 finału Ligi Europy. Steven Gerrard, menedżer szkockiej drużyny, pochwalił swoich podopiecznych za świetną grę w defensywie.

Czytaj dalej…

Pierwsze spotkanie ekipa z Glasgow wygrała u siebie 3:2. W Portugalii długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Rzutu karnego nie wykorzystał dla Rangersów w pierwszej połowie Ianis Hagi. W 61. minucie bramkę zdobył dla nich Ryan Kent.

– Potrzebowaliśmy w tym meczu dobrej gry w defensywie oraz poświęcenia każdego z zawodników. Kiedy grasz przeciwko dobrym piłkarzom i dobrym drużynom to nie możesz liczyć na indywidualności, tylko na pracę całego zespołu – powiedział Gerrard.

– Współpraca dwóch naszych środkowych obrońców była bezbłędna. Z punktu widzenia planu gry w defensywie na ten mecz, zawodnicy go w pełni zrealizowali. Za to należą się im pochwały – podkreślił.

– Mogliśmy strzelić więcej goli. Bramka przed przerwą sprawiłaby, że gralibyśmy spokojniej. Byłem jednak spokojny w przerwie, bo wiedziałem, że będziemy jeszcze mieli swoje szanse. Możemy być zadowoleni, że zrealizowaliśmy plan na ten mecz – stwierdził.

Komentarze