Legenda Napoli postanowiła odwiesić buty na kołek

Marek Hamsik postanowił wraz z zakończeniem sezonu 2022/23 odwiesić buty na kołek. 35-latek w pamięci kibiców zapisał się jako legenda Napoli, dla którego rozegrał aż 520 spotkań.

Marek Hamsik
Imago/Seskimphoto Na zdjęciu: Marek Hamsik
  • Marek Hamsik na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zdradził, że wraz z końcem sezonu kończy również karierę piłkarską
  • Ostatnie dwa sezony Słowak spędził w tureckim Trabzonsporze
  • 35-latek jest legendą Napoli, dla którego rozegrał aż 520 spotkań

Marek Hamsik kończy piłkarską karierę

Niemal dwie dekady Marek Hamsik grał profesjonalnie w piłkę nożną. W wieku 35 lat pomocnik zdecydował, że nadszedł już jego czas. Po ostatnim meczu ligowym Słowak zdradził, że odchodzi na piłkarską emeryturę. 

– Futbol był moją miłością, pasją i pracą. Zawsze dawałem z siebie wszystko dla tej dyscypliny. Dziękuję wszystkim klubom, w których pracowałem. To nie była łatwa decyzja, ale mogę powiedzieć, że przeżyłem wspaniałą przygodę – stwierdził podczas konferencji prasowej.

Hamsik ostatnie dwa sezony spędził w Trabzonsporze. Przez większość swojej kariery piłkarskiej związany był jednak z Napoli. Dla ekipy Błękitnych rozegrał aż 520 spotkań. Jego bilans to 121 bramek i 103 asysty. Z klubem z Neapolu sięgnął po dwa puchary i jeden superpuchar Włoch. Aż ośmiokrotnie zdobywał nagrodę dla najlepszego słowackiego piłkarza roku. 

U nas też: Gwiazda może pożegnać się z Realem Madryt

Komentarze