Buksa z bramką w prestiżowym meczu, dobra forma przed zgrupowaniem

Antalyaspor do przerwy prowadzi 2:0 z Besiktasem Stambuł w wyjazdowym spotkaniu 30. kolejki tureckiej ekstraklasy. W 38. minucie rzut karny na gola zamienił Adam Buksa.

Adam Buksa
IMAGO / Piotr Kucza / FotoPyK / Newspix.pl Na zdjęciu: Adam Buksa
  • Adam Buksa strzelił swoją trzynastą bramkę w tym sezonie
  • Polski napastnik trafił do siatki w meczu z Besiktasem Stambuł
  • 13-krotny reprezentant Polski w 38. minucie wykorzystał rzut karny

Besiktas – Antalyaspor. Adam Buksa wykorzystał rzut karny

O godzinie 18:30 rozpoczęło się spotkanie 30. kolejki tureckiej ligi pomiędzy Besiktasem Stambuł a Antalyasporem. Przypomnijmy, że w zespole gospodarzy na co dzień występuje były pomocnik Legii Warszawa – Ernest Muci, a gwiazdą gości jest Adam Buksa.

Pierwsza połowa tego meczu należała do drużyny trzynastokrotnego reprezentanta Polski. Skorpiony prowadzenie objęły bowiem już w 5. minucie za sprawą bramki Bunyamina Balciego. Jeszcze przed przerwą, w 38. minucie, Adam Buksa wykorzystał rzut karny.

Wypożyczony do Antalyasporu z Lens napastnik miał sporo szczęścia, ponieważ bramkarz Czarnych Orłów rzucił się w dobry róg i miał ogromną szansę na skuteczną obronę, ale ostatecznie nie zachował się najlepiej. To trzynasty gol naszego rodaka w tej kampanii.