Michał Pazdan
Michał Pazdan PressFocus

Brutalny faul Pazdana. Polakowi grozi dłuższa przerwa

Byłego reprezentanta Polski Michała Pazdana czeka przerwa w grze. 33-letni obrońca MKE Ankaragucu otrzymał czerwoną kartkę podczas sobotniego meczu 25. kolejki tureckiej ekstraklasy z Kayserisporem.

Polak osłabił swoją drużynę już w 26. minucie dopuszczając się brutalnego faulu na przeciwniku. Prowadzący to spotkanie arbiter nie miał żadnych wątpliwości i wyrzucił Pazdana z boiska. Wiele wskazuje na to, że czerwona kartka i regulaminowa pauza w meczu nie będzie jedyną konsekwencją tego faulu. Polakowi może grozić dłuższe zawieszenie.

Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W zespole Ankaragucu od 41. minuty występował również inny polski zawodnik – Daniel Łukasik.

W obecnym sezonie Michał Pazdan rozegrał na boiskach tureckiej ekstraklasy 12 spotkań. W 11 z nich wybiegał na murawę w podstawowym składzie. Na więcej występów nie pozwoliła mu kontuzja, która wyeliminowała go z gry na półtora miesiąca.

MKE Ankaragucu aktualnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli tureckiej ekstraklasy i jest jednym z głównych kandydatów do pożegnania się z ligą. Do bezpiecznego miejsca traci obecnie pięć punktów.

Komentarze