Marcelo Bielsa może wkrótce wrócić na ławkę trenerską

Na zdjęciu:

Aż od lutego Marcelo Bielsa pozostaje bez pracy po tym jak został zwolniony z Leeds United. Zdaniem Nicolo Schiry, Argentyńczyk może w najbliższym czasie wrócić na ławkę trenerską. Jego angaż rozważa brazylijski Santos.

  • Marcelo Bielsa uchodzi za ekscentrycznego, ale zarazem wybitnego trenera
  • Argentyńczyk od lutego pozostaje bez pracy
  • Zdaniem Nicolo Schiry prowadzi on negocjacje z Santosem

Bielsa bliski powrotu do Ameryki Południowej

Marcelo Bielsa to już trener-legenda, do którego regularnie odwołują się inni znani szkoleniowcy, jak choćby Pep Guardiola. Argentyńczyk pozostaje jednak już od lutego bez pracy po tym, jak zwolniony został przez zarząd Leeds United. Zmiana na stanowisku szkoleniowca nie poprawiła sytuacji Pawi, gdyż Jesse Marsh punktuje zdecydowanie gorzej aniżeli Bielsa. 

Nicolo Schira poinformował w niedzielę, że Bielsa może niedługo wrócić na ławkę trenerską. Dziennikarz zdradził, że 67-latek prowadzi negocjacji z brazylijskim Santosem. Argentyńczyk od dawna nie prowadził drużyny z Ameryki Południowej – ostatni raz ponad 10 lat temu. 

Santos w tym sezonie prezentuje się mocno rozczarowująco. Utytułowany klub po 27 meczach zajmuje dopiero 11 miejsce w tabeli z zaledwie 34 punktami. Do liderującego Palmeiras traci aż 23 oczka. Zarząd czarno-białych wierzy, że Bielsa byłby w stanie wyciągnąć z piłkarzy dużo więcej i przywrócić zespół znów na szczyt.

Sprawdź: Nagelsmann na dywaniku u dyrekcji Bayernu

Komentarze