Bramkarz Chelsea z dodatkowym powołaniem do reprezentacji Hiszpanii

Reprezentacja Hiszpanii
Reprezentacja Hiszpanii fot. PressFocus

Reprezentacja Hiszpanii na finiszu przygotowań do Euro boryka się z kolejnymi kłopotami. Po tym, jak wykryto u Sergio Busquetsa zakażenie na COVID-19, zawodnicy La Roja zostali poddani samoizolacji i ćwiczą w małych grupach. Tymczasem we wtorek światło dzienne ujrzała wiadomość, że dowołany na zgrupowanie został Kepa Arrizabalaga.

  • Reprezentacja Hiszpanii tuż przed startem Mistrzostw Europy została dotknięta zakażeniem na COVID-19
  • W trybie awaryjnym dowołany został Kepa Arrizabalaga
  • Ostatecznie Luis Enrique dowołał sześciu zawodników

Reprezentacja Hiszpanii w starciu z COVID-19

Reprezentacja Hiszpanii po wykryciu u jednego z zawodników koronawirusa ma zakłócone przygotowania do Euro. Selekcjoner La Roja pierwotnie powołał 24 piłkarzy. Niemniej po czasie opiekun Hiszpanów przyznał się do błędu i dowołał sześciu zawodników.

Hiszpańska Federacja Piłkarska potwierdziła we wtorek, że dodatkowym zawodnikiem, który dołączy na zgrupowanie La Roja, został Kepa. Broniący na co dzień barw Chelsea zawodnik ma zacząć treningi z zespołem od środy.

Tymczasem w poniedziałek Luis Enrique dowołał takich zawodników jak: Rodrigo Moreno (Leeds United), Pablo Fornals (West Ham United), Carlos Soler (Valencia CF), Brais Méndez (RC Celta) i Raul Albiol (Villarreal).

Od momentu, gdy w niedzielny wieczór ogłoszono, że Sergio Busquets miał pozytywny wynik na COVID-19, tylko do najbliższej niedzieli selekcjoner La Roja ma czas na ewentualną zmianę w kadrze na Euro. Na wtorek jest też zaplanowane szczepienie piłkarzy reprezentacji Hiszpanii przeciwko koronawirusowi szczepionką Johnson & Johnson.

Czytaj więcej: Kapitan Hiszpanów zakażony. Problemy rywali Polaków

Komentarze