Dublet Erika Exposito pogrążył Pogoń Szczecin

Erik Exposito
Pressfocus Na zdjęciu: Erik Exposito

Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 3:1 w spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Kluczowym momentem spotkania było wejście Rafała Boguskiego na boisko, który strzelił dwa gole. Dzięki tej wygranej podopieczni Petera Hyballi wskoczyli na dziewiąte miejsce w tabeli. W drugim niedzielnym spotkaniu Cracovia przegrała z KGHM Zagłębiem Lubin 2:4. Goście objęli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu przewrotką Patryka Szysza. Natomiast w ostatnim pojedynku Śląsk Wrocław wygrał z Pogonią Szczecin 2:1 i przerwał serię meczów bez kompletu punktów w rundzie rewanżowej.

Biała Gwiazda przegoniła Nafciarzy

Wisła Kraków pokonała Wisłę Płock 2:1 (0:0) w pierwszym niedzielnym starciu w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Białą Gwiazda zaliczyła jednocześnie drugie z rzędu zwycięstwo, dzięki czemu odskoczyła od strefy drużyn walczących o utrzymanie ligowego bytu.

Pełna relacja z meczu >

Drugi z krakowskich klubów w dużo gorszej dyspozycji

Cracovia nie poszła śladami Białej Gwiazdy. Drugi z krakowskich klubów przegrał z KGHM Zagłębiem Lubin 2:4. Ozdobą tej potyczki było efektowne uderzenie przewrotką Patryka Szysza na 1:0. Gospodarze czekają na kolejne zwycięstwo w lidze od 11 grudnia.

Portowcy oddalili się od pozycji lidera

Pogoń znakomicie rozpoczęła zawody we Wrocławiu. Jednak w późniejszych etapach meczu Portowcy osłabli z sił. Gorszą dyspozycję przeciwnika przytomnie wykorzystał hiszpański snajper gospodarzy. Erik Exposito ustrzelił dublet w kilka minut, a Śląsk utrzymał jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka sędziego.