Mecz kolejki dla Legii. Piękny sen Rakowa zakończony?

Legia Warszawa - Raków Częstochowa

W pierwszym sobotnim spotkaniu 16. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice pewnie pokonał Śląsk Wrocław 2:0, warto wyróżnić Michała Żyro, który zdobył bramkę i zanotował asystę. W Szczecinie na pochwały zasłużył Kacper Smoliński, który strzelił jedynego gola w starciu z Cracovią (1:0). Tymczasem w hicie dnia Legia Warszawa pokonała 2:0 piłkarzy Rakowa Częstochowa.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 2:0

Piast nie pozostawił złudzeń i potwierdził swoją dobrą dyspozycję, pewnie pokonując Śląsk Wrocław. Pierwszą bramkę zdobył Michał Żyro, dobrze odnajdując się w polu karnym. Na podwyższenie prowadzenia gospodarze musieli poczekać do drugiej połowy. Wynik meczu ustalił wtedy Patryk Sokołowski. Był to dziewiąty mecz z rzędu Piasta w Ekstraklasie bez porażki.

Pełna relacja z meczu>

Pogoń Szczecin – Cracovia Kraków 1:0

Gospodarze byli wyraźnie lepsi od Cracovii, która zaprezentowała się fatalnie. Szczecinianie jedynego i decydującego gola strzelili tuż przed przerwą, a jego autorem był wychowanek Pogoni – Kacper Smoliński. Portowcy utrzymywali prowadzenie w tabeli ekstraklasy. Z kolei krakowianie są coraz bliżej strefy spadkowej.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 2:0

Legia Warszawa udokumentowała swoją przewagę i pokonała Raków Częstochowa 2:0 po trafieniach Luquinhasa i Tomasa Pekharta. Mistrzowie Polski dzięki tej wygranej wrócili na zwycięski szlak po dwóch porażkach z rzędu. Wojskowi tracą aktualnie dwa oczka do pierwszej Pogoni Szczecin.