Piast Gliwice złapał oddech, Piasecki z kuriozalnym golem [WIDEO]

Piast Gliwice wygrał w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin (2:0) w roli gospodarza. Dzięki tej wygranej trochę spokoju zyska trener Aleksandar Vuković.

Piłkarze Piasta Gliwice
  • Piast Gliwice przerwał serię bez wygranej, która trwała od 17 marca 2024
  • Do zwycięstwa Niebiesko-czerwonych doprowadzili Jakub Czerwiński i Fabian Piasecki, zdobywając po bramce
  • 11. porażkę w sezonie zaliczyło Zagłębie Lubin, co nie wróży dobrze przed spotkaniem z liderem Jagiellonią Białystok w najbliższą sobotę

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin: Fabian Piasecki z drugim golem w sezonie

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin to mecz, który był zapowiadany jako rywalizacja o dużym ciężarze gatunkowym. Niebiesko-czerwoni są w 2024 roku jedną z najsłabszych ekip w elicie. W rundzie wiosennej zespół Aleksandara Vukovicia przed poniedziałkowym starciem wygrał tylko raz, dwukrotnie zremisował i sześć razy opuszczał plac gry na tarczy. Jednocześnie gliwiczanie nie mogli być spokojnie o utrzymanie. Miedziowi natomiast przystępowali do starcia z drużyną z Gliwic po przegranej z Górnikiem Zabrze (1:2). W związku z tym lubinianie byli od trzech meczów bez zwycięstwa.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na trybunach areny przy ulicy Okrzei czekali do 17 minuty. Wówczas gliwiczan na prowadzenie wyprowadził Jakub Czerwiński, wykorzystując podanie od Michaela Ameyawa. Skrzydłowy Piasta najpierw sam próbował pokonać Sokratisa Dioudisa, a chwilę później odegrał do doświadczonego defensora, który strzałem głową zdobył bramkę.

Z kolei w 27. minucie Piast podwyższył prowadzenie po kuriozalnym golu Fabiana Piaseckiego. Po niezwykłej kopaninie w polu karnym rywali były napastnik Rakowa Częstochowa ostatecznie skierował piłkę do siatki i drużyna z Gliwic była blisko szóstego zwycięstwa w tej kampanii. 28-latek zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie.

Na dwóch trafieniach Piast nie zamierzał poprzestać. W drugiej połowie Niebiesko-czerwoni szukali kolejnych trafień. Godna uwagi jest między innymi próba Arkadiusza Pyrki z 48 minuty, który oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka jednak nieznacznie minęła światło bramki. Z kolei w 52. minucie Grzegorz Tomasiewicz szukał szczęścia, ale bramkarz rywali popisał się udaną interwencją.

Kolejny raz golkiper gości został zmuszony do dużego wysiłku w 73. minucie, gdy na strzał zdecydował się Miłosz Szczepański. Dioudis wykorzystał jednak okazję do “parady na brawa” i wynik finalnie już się nie zmienił. Piast odniósł szóste zwycięstwo w sezonie. Zagłębie natomiast przegrało w jedenastym spotkaniu w rozgrywkach. W następnej kolejce gliwiczan czeka starcie z Pogonią Szczecin. Tymczasem lubinianie u siebie zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 2:0 (2:0)
1:0 Jakub Czerwiński 17′
2:0 Fabian Piasecki 27′