Kluczowy zawodnik Legii z nową umową. “To dla nas ważny krok”

Luquinhas i Radosław Kucharski
Luquinhas i Radosław Kucharski fot. Janusz Partyka/legia.com

Jeden z najlepszych zawodników Legii Warszawa pozostanie na dłużej w klubie. W piątkowe popołudnie mistrzowie Polski oficjalnie poinformowali o przedłużeniu kontraktu z brazylijskim pomocnikiem Luquinhasem.

Gwiazda PKO Ekstraklasy na dłużej w Legii

Nowa umowa 24-letniego zawodnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku. W umowie znalazła się również opcja przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

– Przedłużenie kontraktu z jednym z kluczowych zawodników zespołu, mogę śmiało powiedzieć – gwiazdą naszej ligi, było dla nas bardzo ważnym krokiem w kontekście realizacji nie tylko najbliższych, ale i długofalowych celów. Luquinhas zaufał nam od samego początku, a nowy kontrakt zawodnika tylko potwierdza, że czuję się tutaj bardzo dobrze, systematycznie się rozwija i chce razem z Legią osiągać kolejne sukcesy. Jeśli będzie przez cały czas pracował z takim zaangażowaniem, pasją i pokorą, jego talent może naprawdę osiągnąć międzynarodowy pułap – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Kluczowy zawodnik Legii

Brazylijczyk zawodnikiem Legii jest od lipca 2019 roku. Wówczas trafił do stołecznego zespołu za milion euro z portugalskiego Desportivo Aves. Od tamtej pory rozegrał we wszystkich rozgrywkach 72 spotkania, zdobywając osiem bramek i notując 17 asyst.

Luquinhas wysoką formę potwierdza także w sezonie 2020/21, będąc kluczowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza. W 18 spotkaniach PKO Ekstraklasy zdobył dla Legii trzy bramki i zanotował pięć asyst.

Sam piłkarz nie ukrywa zadowolenia z podpisania nowej umowy. – Bardzo się cieszę, że przedłużyłem kontrakt i będę kontynuował swoją karierę w największym i najlepszym klubie w Polsce. Obiecuję dawać z siebie wszystko w każdym meczu, sprawiać kibicom radość i wiele powodów do dumy. Już nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań, które czekają na mnie i całą drużynę – powiedział Luquinhas, cytowany przez klub.

Komentarze