Polak bohaterem Millwall, obronił jedenastkę w końcówce

Bartosz Białkowski
Pressfocus Na zdjęciu: Bartosz Białkowski

W piątkowe popołudnie na boiskach Championship mogliśmy obejrzeć polskich zawodników. Barw Millwall dzielnie bronił Bartosz Białkowski, natomiast w innym meczu Kamil Jóźwiak wszedł z ławki rezerwowych.

Koncertowe parady Białkowskiego

Bartosz Białkowski od początku starcia z Rotherham United nie miał zbyt wiele pracy. Jednak w decydujących sytuacjach doświadczony golkiper Millwall grał jak natchniony. W pierwszej połowie końcami palców uchronił swój zespół przed stratą gola, a w 84. minucie wygrał pojedynek z Michaelem Smithem, kapitalnie broniąc strzał z rzutu karnego. Dzięki interwencji 33-latka jego zespół zdobył cenny komplet punktów (1:0). Klub Polaka obecnie zajmuje 11. miejsce w tabeli Championship.

Pół godziny Jóźwiaka

Tymczasem Derby Country rywalizowało z Luton (2:0). Niestety w wyjściowej jedenastce zabrakło Kamila Jóźwiaka. Kadrowicz Paulo Sousy pojawił się na murawie w 62. minucie. Były momenty, w których polski skrzydłowy mógł zrobić więcej, ale nie można było odmówić mu woli walki oraz dobrej gry w ofensywie. Barany wreszcie odbiły się od dna i powoli uciekają z dołu tabeli. W piątek grał również klub Przemysława Płachety, który ostatecznie nie dostał szansy na występ, a Norwich zremisowało z Preston (1:1) i nadal pozostaje liderem.