74-letni trener wraca z emerytury. Obejmie ekipę Polaka

Neil Warnock
PressFocus Na zdjęciu: Neil Warnock

Legendarny Neil Warnock wraca do pracy! 74-letni szkoleniowiec, który przygodę z zawodem trenera rozpoczął w 1980 roku, właśnie obejmie 16 klub w karierze. Warnock po raz drugi w swojej karierze poprowadzi Huddersfield i pomoże Terierom w utrzymaniu na zapleczu Premier League.

  • Neil Warnock wróci do pracy trenera
  • 74-latek po raz drugi w karierze obejmie Huddersfield
  • Cel to utrzymanie na zapleczu Premier League

Neil Warnock wróci do Huddersfield

Neil Warnock to jeden z tych trenerów, którzy na Wyspach określani są mianem legendarnych. Anglik w swoim CV ma takie kluby, jak Crystal Palace, Leeds czy Cardiff. Ostatnim miejsce pracy szkoleniowca urodzonego w Sheffield było Middlesbrough, z którego odszedł w listopadzie 2021 roku. Od tej pory pozostawał na emeryturze.

Jednak przerwa od futbolu trwała zaledwie nieco ponad roku. Jak informuje Sami Mokbel, Warnock ma zostać ogłoszony nowym opiekunem Huddersfield Town. 74-latek po raz drugi w swojej karierze obejmie ekipę Terierów i po 28 latach wróci na John Smith’s Stadium, który za jego kadencji nosił nazwę The Alfred McAlpine Stadium.

Huddersfield w tym sezonie prezentuje się wprost fatalnie. The Terriers zajmują dopiero 23., czyli przedostatnią lokatę w Championship i tracą jeden punkt do miejsca gwarantującego utrzymanie na zapleczu Premier League. Zadanie Warnocka jest oczywiste – skończyć sezon powyżej 22. pozycji. Jeżeli legendarny trener zdoła podołać temu wyzwaniu, w piękny sposób zepnie klamrą swoją znakomitą karierę. W klubie z hrabstwa West Yorkshire będzie miał okazję pracować z Michałem Helikiem, który w obecnych rozgrywkach wystąpił w 21 meczach i strzelił dwa gole.

Komentarze