Helik zawodnikiem sezonu w Barnsley!

Michał Helik w meczu z Rotherhamem
Michał Helik w meczu z Rotherhamem PressFocus

Michał Helik został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem Barnsley w sezonie 2020/2021. To wielkie wyróżnienie dla Polaka rozgrywającego pierwszą kampanię poza ojczyzną.

Michał Helik graczem sezonu w nowym klubie

Michał Helik trafił do Barnsley z Cracovii we wrześniu ubiegłego roku. Odkąd przebił się do wyjściowego składu, zespół poderwał się ze środka tabeli i zapewnił już sobie miejsce w barażach o grę w Premier League. Kibice klubu z Championship docenili postawę 25-latka i wybrali go najlepszym zawodnikiem sezonu.

“Dołączając do The Reds we wrześniu ubiegłego roku, 25-letni środkowy obrońca zrobił ogromne wrażenie. Pomimo ujrzenia czerwonej kartki w debiucie, Michał Helik podniósł się, pomagając awansować drużynie do fazy play-off.

Nie tylko jego gra obronna była kluczowa w całej kampanii. Helik strzelił też sześć bramek dla Barnsley we wszystkich rozgrywkach, w tym zwycięskie gole przeciwko Huddersfield Town i Millwall.

Jego wybitna forma w klubie sprawiła, że zadebiutował też w seniorskiej reprezentacji Polski w meczu z Węgrami. Następnie zagrał też na Wembley przeciwko Anglikom” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

25-latek wygrał głosowanie fanów z przewagą ponad 200 głosów nad drugim Alexem Mowattem.

Jestem bardzo wdzięczny za głosy fanów, a także wszystkim graczom i personelowi za tak wspaniałe przyjęcie mnie w drużynie. To był wyjątkowy rok – zarówno dla klubu i dla mnie. Mój pierwszy rok w Barnsley, pierwszy rok za granicą. Naszą siłą w tym sezonie był duch drużyny. To pomogło spełnić moje marzenia o grze w reprezentacji. Sezon jednak się nie skończył i wierzę, że moje drugie marzenie również się spełni – powiedział stronie klubowej Helik, mając na myśli awans do Premier League.

Helik trafił do Barnsley za 800 tysięcy euro. Teraz jego wartość według portalu Transfermarkt wynosi ponad trzy razy więcej.

Komentarze