Gol Płachety, debiut Jóźwiaka

Kamil Jóźwiak

Przemysław Płacheta zaliczył swojego premierowego gola na boiskach angielskiej Championship. W sobotę debiut na zapleczu Premier League zanotował również inny polski skrzydłowy – Kamil Jóźwiak.

22-letni Płacheta, który pod koniec lipca przeniósł się za trzy miliony euro ze Śląska Wrocław do Norwich City, debiut zaliczył już przed tygodniem. Wówczas otrzymał od trenera kwadrans w wygranym 1:0 wyjazdowym meczu z Huddersfield Town.

Utalentowany skrzydłowy także sobotnie spotkanie Kanarków przeciwko Preston North End rozpoczął na ławce rezerwowych, ale na murawie zameldował się już w 24. minucie zmieniając kontuzjowanego Kierana Dowell. Menedżer Daniel Farke z pewnością nie żałował takiej decyzji, bowiem Płacheta uratował drużynie jeden punkt. Polak wpisał się na listę strzelców w 85. minucie, doprowadzając do wyrównania w meczu, który zakończył się remisem 2:2.

Przegrany debiut Jóźwiaka

W sobotę pierwszy kontakt z angielską piłką zaliczył Kamil Jóźwiak, który kilka dni temu podpisał kontrakt z Derby County. Angielski klub sięgnął po reprezentanta Polski płacąc Lechowi Poznań 4,3 miliona euro.

Polak od razu został rzucony na głęboką wodę przez holenderskiego menedżera Philippa Cocu, który postawił na niego od pierwszej minuty w wyjazdowym meczu z Luton Town. Drużyna Polaka, który spędził na murawie 88 minut, przegrała 1:2.