Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Zagraniczne media o triumfie Polaka

Zwycięstwo Roberta Lewandowskiego w plebiscycie na najlepszego piłkarza roku organizowanego przez FIFA jest już głośno komentowane przez wszystkie serwisy Internetowe. Zarówno w naszym kraju, jak i całej Europie sukces reprezentanta Polski odbił się dużym echem. Obecnie w świecie futbolu Robert jest bezdyskusyjnym numerem jeden.

Po historycznym triumfie Lewandowski wydusił z siebie jeszcze kilka zdań: – Czuję się fantastycznie, jestem bardzo dumny i szczęśliwy. To wspaniały dzień dla mnie, a także dla mojego klubu i kolegów z drużyny, ta nagroda należy również do nich – stwierdził.

Kicker: Robert Lewandowski wybrany piłkarzem FIFA World Player 2020

W Kickerze zaraz po ogłoszeniu wyników pojawił się artykuł mówiący o tym, że: “Robert Lewandowski (32 l.) jest pierwszym zawodnikiem w historii Bundesligi, który został wybrany piłkarzem FIFA World Player. Lewy wygrał z wieloletnimi dominatorami. Ronaldo sięgał po miano najlepszego piłkarza na świecie pięć razy, a Messi sześć. Polak po raz pierwszy został nagrodzony na tym szczeblu, zaraz po tym jak przyznano mu nagrodę najlepszego piłkarza roku w Europie“.

Gazzetta dello Sport: Lewandowski triumfuje w Fifa The Best: Messi i CR7 na podium

Z kolei największy dziennik we Włoszech wspomniał w tytule o reprezentancie Polski, który znalazł się przed Cristiano Ronadlo i Lionelem Messim, a także w krótki sposób podsumował całe wydarzenie: “W Zurychu podczas gali wręczania nagród „The Best Fifa Awards” najlepszym piłkarzem 2020 roku został Robert Lewandowski. Polak (Bayern Monachium) pokonał dwóch pozostałych finalistów, Ronaldo i Messiego.

MARCA: Robert Lewandowski nad Messim i Cristiano Ronaldo

Natomiast w Hiszpanii mówi się o dominacji Lewandowskiego nad Messim, czy Ronaldo. Obaj panowie przez ostatnią dekadę rywalizowali między sobą o miano najlepszego piłkarza globu, reprezentując barwy tamtejszych gigantów. Marca w jednym ze swoich newsów określa obecną pozycję Roberta w następujący sposób: “Polak może zasiąść teraz przy tym samym stole co Cristiano Ronado i Leo Messi, których pokonał w głosowaniu na najlepszego gracza na świecie.

AS: Lewandowski przed Cristiano Ronaldo i Messim

Tymczasem madrycki dziennik wypowiada się o osiągnięciu Lewego w następujący sposób: “Nie Messi, nie Cristiano, nie Madryt, nie Barça, nie Premier League i nie La Liga. Wielkim zwycięzcą roku 2020 jest Polak, który gra w Bayernie i nazywa się Robert Lewandowski. Napastnik przedłużył miażdżącą dominację swojego zespołu i dołączył do grona najlepszych na świecie.”

The Sun: Robert Lewandowski zdobywa nagrodę dla najlepszego zawodnika FIFA 2020, pokonując tym samym Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego

Anglicy z reguły dobrze znają polską mentalność i na łamach dziennika z Londynu zwycięstwo Roberta jest opisane najbarwniej: “Lewandowski strzelał gole dla zabawy. Polak zdobył oszałamiającą liczbę 60 bramek w zaledwie 52 meczach – z pewnością najlepszy wynik w Europie, a także o 20 goli więcej niż jakikolwiek inny gracz z lig Wielkiej Piątki. Dodatkowo tylko w tym tygodniu Robert został trzecim graczem w historii, który strzelił 250 lub więcej bramek w Bundeslidze.

Komentarze