Bundesliga: Bayern ucieka rywalom, efekt nowej miotły w Lipsku – podsumowanie 15. kolejki

Julian Brandt
PressFocus Na zdjęciu: Julian Brandt

Wyniki 15. kolejki Bundesligi. Bayern Monachium pokonał u siebie 2:1 (0:1) FSV Mainz i powiększył do siedmiu punktów przewagę nad Borussią Dortmund, która w sobotę tylko zremisowała 1:1 z VfL Bochum. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Bayern w drodze po tytuł

Bayern Monachium zrobił w sobotę ważny krok w kierunku zdobycia dziesiątego z rzędu mistrzowskiego tytułu. Bawarczycy przed własną publicznością pokonali 2:1 FSV Mainz, choć do przerwy sensacyjnie przegrywali 0:1. Dla drużyny Roberta Lewandowskiego wygrana ta była także bardzo ważna ze względu na stratę punktów Borussii Dortmund. Najgroźniejszy rywal Bayernu tylko zremisowała 1:1 na wyjeździe z VfL Bochum, ratując jeden punkt pięć minut przed końcem spotkania.

Po trzech porażkach z rzędu komplet punktów na swoje konto zapisał RB Lipsk, który po raz pierwszy poprowadził Domenico Tedesco. Byki na własnym stadionie wysoko 4:1 pokonali Borussię M’gladbach, choć dwie ostatnie bramki zdobyli już w doliczonym czasie gry. Wygrana ta pozwoliła im awansować na siódme miejsce w tabeli.

Czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze TSG Hoffenheim, którzy dzięki bramce zdobytej w czwartej minucie doliczonego czasu gry pokonali 2:1 na wyjeździe Freiburg i zamienili się z nim w tabeli. Obecnie plasują się na czwartej lokacie.

Ważne zwycięstwa w walce o pozostanie w Bundeslidze odniosły z kolei Hertha Berlin i VfB Stuttgart, które pokonały odpowiednio Arminię Bielefeld i VfL Wolfsburg. Dla ostatniego z tych zespołów to trzecia kolejna ligowa porażka, a piąta biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Bayern Monachium – FSV Mainz 2:1 (0:1)
Bramki: Coman (53), Musiala (74) – Onisiwo (22)

VfL Bochum – Borussia Dortmund 1:1 (1:0)
Bramki: Polter (40-k.) – Brandt (85)

Hertha Berlin – Arminia Bielefeld 2:0 (0:0)
Bramki: Jovetić (53), Selke (90+5)

RB Lipsk – Borussia M’gladbach 4:1 (2:0)
Bramki: Gvaridol (21), Andre Silva (33), Nkunku (90+1), Henrichs (90+4) – Bensebaini (88)

SC Freiburg – TSG Hoffenheim 1:2 (1:1)
Bramki: Schlotterbeck (21) – Raum (3), Richards (90+4)

VfL Wolfsburg – VfB Stuttgart (0:2)
Bramki: Mavropanos (25), Forster (63)