Bundesliga: Bayer wygrał w Lipsku, trzy punkty Eintrachtu – podsumowanie 13. kolejki

Florian Wirtz
PressFocus Na zdjęciu: Florian Wirtz

Wyniki 13. kolejki Bundesligi. W pierwszym niedzielnym meczu Eintracht Frankfurt przed własną publicznością pokonał Union Berlin. Atutu własnego boiska nie udało się wykorzystać piłkarzom RB Lipsk, którzy u siebie przegrali 1:3 z Bayerem Leverkusen. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Wygrane Einrachtu i Bayeru

Eintracht do meczu z Unionem przystępował z nadzieją na odniesienie trzeciego ligowego zwycięstwa z rzędu. Gospodarze zrealizowali swój cel, ale mieli przy tym również dużo szczęścia, bowiem zwycięskiego gola zdobyli dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry. Dzięki tej wygranej powiększyli do pięciu punktów przewagę nad strefą spadkową.

W jednym z najciekawszych meczów 13. kolejki Bayer Leverkusen rywalizował na wyjeździe z RB Lipsk. Trzy punkty zupełnie zasłużenie na swoje konto zapisali goście, którzy już po pierwszej połowie prowadzili na Red Bull Arena 2:0. Ostatecznie mecz zakończył się ich wygraną 3:1. Po tym meczu Bayer plasuje się na trzeciej lokacie w ligowej tabeli.