Kibice VfB Stuttgart
Kibice VfB Stuttgart fot. Paweł Kot

Stuttgart wykupił bramkarza

Gregor Kobel pozostanie numerem jeden w bramce VfB Stuttgart. Beniaminek Bundesligi poinformował we wtorek o sfinalizowaniu definitywnego transferu 22-letniego bramkarza.

Czytaj dalej…

Kobel z powodzeniem bronił barw Stuttgartu w ostatnim sezonie na zasadzie rocznego wypożyczenia z Hoffenheim. Na boiskach drugiej Bundesligi wystąpił w 31 meczach i miał duży wkład w wywalczenie przez drużynę awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Teraz władze Stuttgartu zdecydowały się na jego wykupienie i według nieoficjalnych informacji wyłożyły na ten cel cztery miliony euro. Sam Kobel związał się z klubem umową do 30 czerwca 2024 roku.

– Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować ten transfer. Tym samym rozpoczniemy nowy sezon ze sprawdzoną obsadą pozycji bramkarza. Gregor imponująco potwierdził swoje zalety w ostatnim sezonie i w znacznym stopniu przyczynił się do naszego awansu – powiedział dyrektor sportowy VfB Stuttgart Sven Mislintat, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Kobel: Mogę się tutaj rozwijać

Zadowolenia z pozostania w Stuttgarcie nie kryje również sam Gregor Kobel. – Zawsze podkreślałem, że bardzo dobrze czuję się w VfB i w zespole, że mogę się tutaj bardzo dobrze rozwijać i dlatego chciałbym zostać tutaj na dłużej. Więc jestem bardzo szczęśliwy, że teraz wszystko zostało sfinalizowane. Chciałbym za to podziękować osobom odpowiedzialnym w VfB i TSG Hoffenheim – mówił utalentowany bramkarz.

– W ubiegłym sezonie zrealizowaliśmy ważny cel w postaci awansu. Teraz stoimy przed wielkim wyzwaniem, jakim jest utrzymanie się w Bundeslidze. Tak jak w poprzednim sezonie, chcę odegrać w tym swoją rolę – dodał Kobel.

Komentarze