Thomas Tuchel tłumaczy się po następnej wpadce Bayernu Monachium

Bayern Monachium znowu stracił punkty - zremisował 2:2 z Freiburgiem w wyjazdowym meczu 24. kolejki Bundesligi. Thomas Tuchel ocenił zawody na konferencji prasowej.

Thomas Tuchel
IMAGO / Sven Simon Na zdjęciu: Thomas Tuchel
  • Bayern Monachium zremisował 2:2 z Freiburgiem
  • Thomas Tuchel uważa, ze jego zespół zagrał zbyt chaotycznie
  • Bawarczycy do Bayeru Leverkusen tracą siedem punktów i mają mecz więcej

Bayern znów zgubił punkty. “Graliśmy zbyt chaotycznie”

Bayern Monachium w piątek wieczorem na wyjeździe mierzył się z Freiburgiem w spotkaniu 24. kolejki Bundesligi. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, co oznacza, że Bawarczykom będzie bardzo ciężko obronić mistrzostwo Niemiec, gdyż strata do Bayeru Leverkusen może wzrosnąć do 10 punktów.

W konferencji prasowej udział wziął trener Bayernu Monachium – Thomas Tuchel. 50-latek, który po tym sezonie opuści Allianz Arenę, przyznał, że jego drużyna tego wieczoru wyglądała zbyt chaotycznie i nie zagrała dwóch równych połów.

Zagranie tylko jednej dobrej połowy nie wystarczy do zdobycia trzech punktów. W pierwszych trzydziestu minutach graliśmy zbyt chaotycznie. To nie była kwestia chęci, traciliśmy piłkę, nie byliśmy na swoich pozycjach, brakowało dyscypliny. W drugiej połowie wyglądaliśmy lepiej i stworzyliśmy wiele szans, choć mogliśmy lepiej się zachować przy golu na 2:2 – powiedział Thomas Tuchel dla “DAZN”, cytowany przez Fabrizio Romano.