Sześć goli w Stuttgarcie, remisu Bayeru, klęska drużyny Polaków

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Za nami kolejne spotkania 1. kolejki Bundesligi. Po pierwszych sobotnich meczach liderem ligowej tabeli został VfB Stuttgart, który efektownie 5:1 pokonał Greuther Fuerth. Trzy punkty na swoje konto zapisały również drużyny VfL Wolfsburg i TSG Hoffenheim. Od zdobycia tylko jednego punktu rywalizację rozpoczął natomiast Bayer Leverkusen.

Efektowna wygrana Stuttgartu

Inauguracja nowego sezonu była niezwykle udana dla Stuttgartu, który przed własną publicznością nie dał żadnych szans beniaminkowi Greuther Fuerth. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Wataru Endu i Philippa Klementa, a w drugiej połowie potwierdzili tylko swoją wyższość nad rywale. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marc-Oliver Kempf, a jednego gola dołożył Hamadi Al Ghaddioui. Goście odpowiedzieli tylko golem Lewelinga.

Nieudany start Polaków

Pierwszej kolejki najmilej nie będzie wspominać dwójka Polaków z Augsburga – Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. Obaj wystąpili od pierwszej minuty w rozgrywanym u siebie meczu z Hoffenheim, ale ich drużyna nie była w stanie przeciwstawić się rywalowi. Goście byli zdecydowanie lepsi i zwyciężyli pewnie 4:0. Ich wygrana mogłaby być znacznie wyższa, gdyby nie kilka dobrych interwencji polskiego bramkarza.

W sobotę trzy punkty na swoje konto zapisał również VfL Wolfsburg, który po golu Wouta Weghorsta skromnie 1:0 pokonał u siebie VfL Bochum. Wilki miały w tym meczu ułatwione zadanie, bowiem już od piątej minuty grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Roberta Tesche.

Remisy w Berlinie i Bielefeld

Rozczarowani po inauguracyjnej kolejce nowego sezonu mogą być na pewno kibice Bayeru Leverkusen, który sezon rozpoczął od zdobycia tylko jednego punktu w wyjazdowym meczu z Unionem Berlin (1:1). Obie bramki w tym meczu padły już w pierwszym kwadransie gry.

Ani jednego gola nie doczekaliśmy się natomiast w konfrontacji Arminii Bielefeld z Freiburgiem.

Union Berlin – Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)
1:0 Awoniyi 7′